Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Genital Siğiller En Çok Cinsel Yolla Mı Bulaşıyor?

  • 23 Haziran 2021
  • Genital Siğiller En Çok Cinsel Yolla Mı Bulaşıyor? için yorumlar kapalı
  • 164 kez görüntülendi.
Genital Siğiller En Çok Cinsel Yolla Mı Bulaşıyor?

Gerçeğin De bütün olarak 60 tan fazla virüse verilen ortak bir addır. Fakat bunların kimileri cinsel yol ile bulaşır ve condyloma acuminata ya da genital siğiller denilen rahatsız edici bir hastalığı oluşturur. Peki ulus arasında aşinayı gibi genital siğiller en çok cinsel yolla mı bulaşıyor? Reelinde bu enfeksiyonun en görünebilir bulguları siğillerdir ve yalnızca […]

Gerçeğin De bütün olarak 60 tan fazla virüse verilen ortak bir addır. Fakat bunların kimileri cinsel yol ile bulaşır ve condyloma acuminata ya da genital siğiller denilen rahatsız edici bir hastalığı oluşturur.

kadin-hastaliklari-640x360Peki ulus arasında aşinayı gibi genital siğiller en çok cinsel yolla mı bulaşıyor? Reelinde bu enfeksiyonun en görünebilir bulguları siğillerdir ve yalnızca % 30 olgu da kendisini göstermektedir. Geriye kalan % 70 kadar olan kısım da ise bu virüsler ten altına saklanarak rastgele görülebilir bir bulgu vermemektedir. Subklinik adı verilen bu bulgusuz virüsün ciddi bir hastalık olan kanser yaradılışı ile ciddi bir irtibatı olduğu uslara gelmektedir.

HPV virüsünün genital mukozada ortaya çıkarmış olduğu çıkıntılara ve pürüzlere genital siğiller ismi verilir. Penis, vajina vulva ya da makat çevresinde kendisini gösteren birkaç milimetre çapına sahip olan ve kahverengimsi ya da azıcık daha kırmızımsı renge sahip olan şişkinliklerdir.

Hatta öyle ki ne yazık ki cemiyetimiz içinde sıkça görülen bir enfeksiyondur. Hatta orana vuracak olur isek şayet; Her 10 insandan birisin de bu genital siğiller kendisini göstermektedir.

Öğrenilenin aksine bu virüsü kaptığınızın hemen ardından genital siğiller kendisini göstermez. Muayenehane olarak bu gidişatın ortaya çıkması ayları hatta ve hatta seneleri dahi bulma ihtimali olabilir. Buna paralel olarak en sık cinsel yol ile bulaşmasına rağmen bunun bulaşması yalnızca cinsel yol ile bulaşıyor anlamını asla ve asla taşımaz.

HPV’nin bütün olarak 78 çeşidi bulunur. Kana asla ve asla geçmez, HPV’nin de rehabilitasyon edici rastgele bir aşısı yoktur.

Tehlike Etkenleri Nelerdir?

-Sizin ya da cinsel anlam da eşinizin bir başkası ile devamlı olarak cinsel ilişkiye girmesi bu tehlikeyi çoğaldırır.

-Klamidya ya da Herpes simpleks gibi rastgele bir cinsel hastalık taşıyor iseniz bu vaziyet otomatik olarak çoğalacaktır

-Hamile kalma ve bunun yanında doğum hakimiyet hapları bu tehlikeyi çoğaldırır.

-Tütün ve tütün mahsulleri özellikle de sigarayı kumpaslı kullanan şahıslarda bu gidişatın büyük bir tehlike teşkil edeceğini belirtmekte son derecede fayda var.

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ