Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Game Of Thrones Temalı Buz Oteli

  • 25 Haziran 2021
  • Game Of Thrones Temalı Buz Oteli için yorumlar kapalı
  • 186 kez görüntülendi.
Game Of Thrones Temalı Buz Oteli

Şayet son yarıyılda ağzınızdan düşürmediğiniz tümceniz ‘Winter is Coming Kış Geliyor’ ise ve dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones hayranı iseniz bu yıl tatilinizi yapmanız gereken yer Finlandiya‘daki Game Of Thrones temalı buz oteli olmalıdır. Ancak, şayet bu dizinin hayranlarından biri değilseniz yeniden de bu otel gitmeniz ve görmeniz gereken bir kış şahaneler diyarı diyebiliriz. […]

Game Of Thrones Temalı Buz OteliŞayet son yarıyılda ağzınızdan düşürmediğiniz tümceniz ‘Winter is Coming Kış Geliyor’ ise ve dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones hayranı iseniz bu yıl tatilinizi yapmanız gereken yer Finlandiya‘daki Game Of Thrones temalı buz oteli olmalıdır. Ancak, şayet bu dizinin hayranlarından biri değilseniz yeniden de bu otel gitmeniz ve görmeniz gereken bir kış şahaneler diyarı diyebiliriz. Bu otelde kalıp muhteşem Kuzey Işıkları’na şahit olabilirsiniz. Ayrıca yapacak pek çok şey de bulunmaktadır.

Soğuk havayı, buzu seven birisi iseniz, Kittlia’daki Lapland Otelleri Kar Köyü düşlerinizi hakikat yapan yerlerden birisi ve bütün size göre. Bu otellerdeki biçim ve tasarım her sene değiştiriliyor. Bu yıl ise otel ile HBO arasında yapılan ortaklık ile otelin tasarımı Game Of Thrones temalı olarak aktüellendi.

Game Of Thrones Temalı Buz OteliDizinin temasını bir otele yansıtmak, tasarımı ona göre şekillendirmek oldukça dikkat çekici bir fikir olsa da bu otel buzdan olunca iş gerçeğinde oldukça güç. Bu temayı hakikatleştirmek için takribî 22 milyon kilo kar ile takribî 400 bin buz parçası kullanılmış. Bu biçimde düşününce Finlandiya’daki bu Game Of Thrones temalı otelin size bütün bir Kuzey tecrübeyi yaşatacağından emin olabilirsiniz.

20.000 metrekarelik bir alanda bulunan Kar Köyü, bir Kar Oteli, bir Buz Bar & Lokanta ve bir Buz Şapeli’ne sahiptir. Otel, özellikle Rusya, Polonya, Letonya ve Ukrayna heykeltıraşları tarafından planlanan oda ve süitlerden oluşmaktadır. Otel içerisini dolaşırken karşınızda masmavi gözleri ile bir ak dolaşan çıkabilir. Demir tahtı orijinal büyüklüğü ile buzdan yapılmış olarak göreöğrenirsiniz. Veya bir Game Of Thrones şahsiyetinin buz heykeli ile karşılaşabilirsiniz.
Oteldeki konaklamanın sevincini çıkarmanın yanı gizeme, kılavuzlu günlük turlarla köyün sevincini çıkarabilir ve sarih büfe kahvaltıların tadını çıkarabilirsiniz.

Game Of Thrones Temalı Buz OteliKonaklama Rahat Mı?

Buz otelinde kalmak kulağa azıcık değişik gelse de, oldukça sıhhatli ve konforlu bir biçimde konaklayabilirsiniz. Davetlilere verilen yüksek nitelikli termal uyku tulumları ve sıcak bir meyve suyu, sıcaklığın -5°C’ye düştüğü gidişatlarda dahi sıcak sezmenize ihtimal sağlamaktadır. Uygun servisler sağlanmış olsa da, buzlu şartlardan dolayı maksimum bir gece burada kalmanız önerilir. Bununla beraber, sıcak sularda dalış yapabilir ve sıcak kütük kabinlerinde daha uzun zaman kalabilirsiniz.

Buzdan yapılmış yataklar, donmuş yemek mobilyaları ve ren geyiği bifteklerinden oluşan bir menü dizideki hoşlukları sizi hatırlatacaktır. Bu özellikler, oteli ötekilerinden değişik kılan ayrıntılardır.

Game Of Thrones Temalı Buz OteliAçılış Saatleri ve Fiyatı?

Kar Köyü, 8 Nisan 2018 tarihine kadar ziyaretçilere sarih yakalanacaktır. Ancak o tarihten sonra baharın da gelmiş olması ile beraber buz oteli kapatılacak ve eritilecektir. Gecelik maliyeti ile alakalı olarak otel, standart oda için 220 Eur. ve süit oda için 294 Eur. fiyat arz etmektedir. Böyle bir tecrübe için, maliyetleri oldukça makul gözüküyor. Ne dersiniz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ