Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Galler Prensesi; Lady Diana

  • 14 Temmuz 2021
  • Galler Prensesi; Lady Diana için yorumlar kapalı
  • 161 kez görüntülendi.
Galler Prensesi; Lady Diana

Lady Diana ya da nüfustaki bilgileriyle Diana Francis, dünyanın en tanınmış simaları arasında yer alan bir prensestir. Lady Diana’ya bu denli nami getirense, yaptığı bir evlilik olmuştur. Bu evlilik, Birleşik Kraliyet’a üye olan Kraliyet Ailesi’nin prensesi ve de varisinin annesi olması neticesini doğurmuştur. Prens Charles’ın ilk karısı olması sebebiyle, tam dünyanın tanıdığı bir isim haline […]

Galler Prensesi; Lady DianaLady Diana

ya da nüfustaki bilgileriyle Diana Francis, dünyanın en tanınmış simaları arasında yer alan bir prensestir. Lady Diana’ya bu denli nami getirense, yaptığı bir evlilik olmuştur. Bu evlilik, Birleşik Kraliyet’a üye olan Kraliyet Ailesi’nin prensesi ve de varisinin annesi olması neticesini doğurmuştur. Prens Charles’ın ilk karısı olması sebebiyle, tam dünyanın tanıdığı bir isim haline gelen Lady Diana, gerçeğinde daha çok evliliği sonrasında yaşadığı aşkla dikkatleri çekmeyi muvaffak olmuştur. Lady Diana Francis Spencer, ki Spencer kızlık soyadıdır, son derece trajik bir kaza neticesinde henüz genç yaşta iken, yaşama gözlerini yummuştur. 1961’in 1 Temmuz’unda dünyaya gelen Lady Diana, Birleşik Kraliyet’ın bir parçası olan İngiltere’nin Sandringham şehrine bağlı Park House ilçesinde doğmuştur. Henüz 36 yaşındayken yaşama çok dramatik bir biçimde veda eden Lady Diana, vefatıyla birlikte birçok suale de yanıt veremeden gidişi, spekülasyonlara sebebiyet vermiştir. 31 Ağustos 1997 tarihinde Fransa‘nın Paris şehrinden Londra’ya dönerken, geçirdiği trafik kazası sonrasında taşıtta bulunan Dodi El Fayet’le birlikte hayatını yitirmiştir. Gerçeğinde sağlık kurumuna ağır yaralı olarak kaldırılan Lady Diana, burada yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamamıştır. Prens Charles’la boşanma sonrasında Darılı işadamı Dodi El Fayet’le aşka yaşadığı iddia edilen ve de hamile olduğu sanılan Lady Diana, tüm gizemleriyle birlikte aramızı ufalamıştır.

Galler Prensesi; Lady Diana1981 tarihinde son derece görkemli bir şekilde canlı yayınla Galler Prensi, Charles’a evlenen Lady Diana, bu evlilikten iki çocuk sahibi olmuştur. Şimdiki prens, William Lady Diana’nın büyük oğludur. Henüz 20 yaşındayken Prens Charles’la evlenen Lady Diana, bu evliliği 15 sene zamanla sürdürse de sonrasında bölmek zorunda kalmıştır. Evliliğe kendi son veren prenses, sonrasında ise, Pakistanlı bir hekimle ve Dodi El Fayet’le aşk yaşadığı doğrultusunda iddialarla karşı karşıya kalmıştır. Pakistanlı hekim Hasnat Khan ile aşk yaşadığı düşünülen prenses, bir anlamda gerçeğinde Dodi El Fayet’le hiçbir zaman aşk yaşamamış yalnızca dost kalmıştır. Tabii bunların doğruluğu yalnızca ama yalnızca hipotez olmaktan öteye geçememiştir. Ancak Dodi El Fayet’le çekilen resimleri biraz dost olmaktan uzak olarak değerlendirilmiştir. Bu da vefatına kuşku ile bakılmasına neden olmuştur. Birçoklarına göre Lady Diana, suikasta maruz kalmıştır. Pont de I’Alma tünelinde yaşanan kaza sonrasında çok ciddi şekilde yaralanan Lady Diana, tüm müdahalelere karşın kurtarılamamıştır. Bu kazada dostu Dodi El Fayet de hayatını yitirmiştir.

Galler Prensesi; Lady DianaCenaze törenini 33 milyona yakın Britanyalı canlı olarak televizyonlardan izlemiş ve de bu dünya tarihine geçmiştir. Lady Diana, vefatının ardından 6 gün sonra 6 Eylül 1997’de Birleşik Kraliyet’ta toprağa verilmiştir. Defnin gerçekleştirildiği yer, İngiltere’nin Northamptonshire şehrinde bulunan Althorp ilçesidir. Lady Diana’yı mevzu alan bir de Hollywood imali bir film çekilmiştir. Filmde Lady Diana‘yı Birleşik Kraliyet’ın dünyaca ünlü sinema sanatçısı Naomi Watts canlandırmıştır. Film eleştirmenlerden düşük anekdot alarak sanki hayal kırıklığı yaratmıştır.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ