Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

FinTech Ve RegTech,Finansal Teknoloji Nedir ?

  • 15 Kasım 2021
  • FinTech Ve RegTech,Finansal Teknoloji Nedir ? için yorumlar kapalı
  • 93 kez görüntülendi.
FinTech Ve RegTech,Finansal Teknoloji Nedir ?

FinTech Nedir? Biz farketsekte farketmesekte finansal teknoloji uzun müddettir mevcut.Kredi kartları, 60′ lı senelerde yaşamımıza girdi,ancak FinTech Finansal Teknoloji son senelerde popüler oldu ve şimdi ananesel finansal hizmetlerin varlığını tehdit ediyor. FinTech terimi, hem operasyonel hem de alıcı katılım marifetlerini geliştirmek ve kolaylaştırmak için kullanılan bilgisayar programları ve öteki teknolojik yapılardır.Bu terim aynı zamanda yeni […]

FinTech Ve RegTech,Finansal Teknoloji Nedir ?FinTech Nedir?

Biz farketsekte farketmesekte finansal teknoloji uzun müddettir mevcut.Kredi kartları, 60′ lı senelerde yaşamımıza girdi,ancak FinTech Finansal Teknoloji son senelerde popüler oldu ve şimdi ananesel finansal hizmetlerin varlığını tehdit ediyor.
FinTech terimi, hem operasyonel hem de alıcı katılım marifetlerini geliştirmek ve kolaylaştırmak için kullanılan bilgisayar programları ve öteki teknolojik yapılardır.Bu terim aynı zamanda yeni başlayan teknoloji sağlayıcılarını da ifade edebilir.

FinTech Ve RegTech,Finansal Teknoloji Nedir ?FinTech Neden Ehemmiyetlidir?

Mobil internet kullanımı son birkaç yıldır masaüstünü aştı ve yaşamımızı parmak uçlarıyla hakimiyet edebilen bir cemiyet haline geldik.FinTech’in yükselişi, firmaların B2B ve B2C seviyesinde yaptıkları işi geliştirme şeklini değiştirdi.Uzun müddettir işinizi geliştirmek için tek alternatif olan banka şubenizi veya yatırımcınızı ziyaret etme lüzumluluğunu ortadan kaldırdı.
Uslu telefonlar ve ‘ her zaman çevrimiçi ‘ kültürü, uygulamaların yenilikçiliğine, kalabalık kaynak tahsisine ve anında mobil ödemelere yol açtı.Bu yenilikler, ananesel müesseselerin aktüel olmayan uygulamalarının alıcıları hayal kırıklığına uğratmasından doğmuştur.

FinTech Ve RegTech,Finansal Teknoloji Nedir ?Bu hizmetlerin seçim edildiği bir yarıyıldayız; geçmişte bu alanda hiç bu kadar alıcı ve şirket arzı görülmemiştir.Bir çok işletme bu değişen atmosferi kucakladı ve şu ana kadar elde edilen neticeler daha kolay online hizmetler haline geldi ve bu daha fazla rekabet yarattı.En süratli hareket eden sektör harcayıcı ve perakende ödemeler sektörü olmuştur.Son perakende ödeme yenilikleri; mobil cüzdanlar, şahıstan şahsa P2P mobil ödemeler, asıl zamanlı ödemeler ve bit eşik dahil dijital para üniteyi çözümleri olmuştur.Yeniliğin kıymeti, FinTech’in minik şirketler ve alıcılar için yaptığı yararlılıktaki asıl, günlük değişiklikte ölçülebilir.

FinTech Ve RegTech,Finansal Teknoloji Nedir ?RegTech Nedir?

RegTech, Tertip Edici Teknolojinin kısaltılmış halidir.İşletmelerin mevcut kabiliyetleri karşısında sektörlerinin gitgide daha karışık hale getiren tertip etmelerine aktif ve yararlı bir şekilde geçim sağlamasına destekçi olmak için planlanmış teknolojiyi ifade eder.RegTech yeni bir konsept değildir, bir müddet için değişik biçim ve ebatlarda dolaşmıştır.Giderekte ivme kazanmaktadır.Tertip Edici temennilerin işletmeler üzerinde ehemmiyetli derecede operasyonel tesirleri vardır ancak küresel olarak finansal regülasyonun sıkılaşması 2008 mali krizinden sonra ve idare bilgisini tutma, gizleme ve tahlil etme arzındaki çoğalış gibi etkenler, artık bu otomatikleştirilmiş teknolojinin büyümesine civar yaratmaktadır.
FinTech, dünyadaki yenilikçi eforunu sarihe çıkardı ve tertip etmeler şu anda daha fazla büyüme kaydolmaksızın tehlikeyi eksilten bir biçimde yeni tertip etmeler oluşturma mesullüğü taşıyor.

FinTech Ve RegTech,Finansal Teknoloji Nedir ?RegTech’in ortaya çıkışı ile tertip ediciler Doğru Geçim Metodu kullanarak FinTech start-up’larıyla olan kendi ilişkilerini başlatıyorlar.Bu Yalnızca Başlangıç:Yenilik, irtibat kurma, alışveriş yapma ve hatta TV izleme şeklimizi değiştirdi ve şimdi gizeme Finansal Hizmetlere ulaşım şeklinde.Fintech alanı büyüdükçe, RegTech yaklaşımı, alıcı tecrübesini sağlamak ve geçimlilik çerçevelerinin modernizasyonun odağı olmaya devam etmesini sağlamak için çalışmaya devam etmelidir.Hayatta kesin olan çok az şey vardır ancak kuşkusuz FinTech / Regtech alanı gelişmeye devam edecektir. Dijital yeniliğin geleceği aydınlıktır ve öteki sanayilere de teknoloji darbesi gelmesi an sorunudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ