Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Esmerler için Makyaj Teklifleri

  • 16 Ekim 2021
  • Esmerler için Makyaj Teklifleri için yorumlar kapalı
  • 181 kez görüntülendi.
Esmerler için Makyaj Teklifleri

Her derinin makyaj tercihi değişik olmalıdır. Her makyaj malzemesi, her deri rengine uymaz. Buğday derili kadınlar, her makyaj malzemesini rahatlıkla taşırken, bu tanım esmer derili kadınlar için uygun değildir. Esmerlere özel uygulanması gereken bazı özel makyaj usulleri bulunuyor. Ayrıca koyu renk saçlar, makyajlarda apaçıklayıcı özellik taşıyor. Başka Bir Deyişle koyu renk saçlara sahip olanların surat hatları daha […]

Her derinin makyaj tercihi değişik olmalıdır. Her makyaj malzemesi, her deri rengine uymaz. Buğday derili kadınlar, her makyaj malzemesini rahatlıkla taşırken, bu tanım esmer derili kadınlar için uygun değildir. Esmerlere özel uygulanması gereken bazı özel makyaj usulleri bulunuyor. Ayrıca koyu renk saçlar, makyajlarda apaçıklayıcı özellik taşıyor. Başka Bir Deyişle koyu renk saçlara sahip olanların surat hatları daha çok ortaya çıkarken, bu ton makyajı daha fazla bariz hale getiriyor.

Esmerler için Makyaj ÖnerileriFondöten tercihi: Esmer deriler için, fondöten tercihi yapmak oldukça güç. Çok zengin bir ürün yelpazesi olan fondötenler, kadınları bazen kusura düşürebiliyor. Fondöteni doğru seçmek için, yüzde renk geçimi aranmalıdır. Kadınların yaptığı yanılgıların başında gelen fondöteni bileğe sürmek, tamamen yanlış bir uygulamadır. Fondöteni yüzde sınamak ve o biçimde surat rengiyle geçimine bakılmalıdır.

Allık tercihi: Makyaj yapmanın yolları arasında uygun allığı seçmek gerekiyor. Allıklar makyajı bitirme yollarından biri oluyor. Esmerlerin kullanabileceği allık tonları arasında; kırmızı ve şeftali tonları veya ışıltılı bronzlar geliyor. Esmerlerin pembe ton allıklar kullanması ise pek önerilmiyor.

Far tercihi: Esmerler için, far alternatifleri çok geniş seçenekler sunuyor. Esmerlere en çok yakışan tonların başında; kahve tonları, altın renkleri, ışıldayan renkler ve parlak pembe ve kırmızı renkler geliyor. Bunun dışında esmerlerin kullanacağı göz kalemleri ve eyeliner de çok ehemmiyetli. Özellikle baskın bir biçimde sürülmesi gereken eyeliner, esmerlerin gözlerini ortaya çıkarmasını sağlayacak bir ayrıntı olacak.

Dudak Boyası tercihleri: Esmerlerin dudak boyası tercihi mevzusunda oldukça talihli olduklarını belirtmek gerekiyor. Hemen hemen her dudak boyası tonunu zaferle taşıyacak olan esmerler, bu mevzuda çok geniş bir seçeneğe sahip. Özellikle; koyu kırmızı tonlar, bordo renkleri, kahve tonları esmerlere çok yakışacak. Esmerler ayrıca ışıltılı rujlarıda rahatlıkla taşıyabilirler. Yalnız; pembe renk allıklar gibi, sarih renk pembe dudak boyasılarda esmerlere yakışmıyor. Bu sarih dudak boyası pembe tonların haricinde, esmerler istedikleri her ton dudak boyasını rahatlıkla kullanabilirler.

Esmerlerin makyaj yapma seçenekleri bu biçimde sıralanıyor. Esmerlerin yağlı bir cilde sahip olduğunu belirterek, makyaj malzemelerinin buna uygun seçilmesi gerektiğini bildirmekte fayda var.

Yazar:Cansu Kutlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ