Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Ebedilik Hakkında 10 Eksantrik Bilgi

  • 27 Nisan 2021
  • Ebedilik Hakkında 10 Eksantrik Bilgi için yorumlar kapalı
  • 57 kez görüntülendi.

1. Lokman Hekim ebediliğin gizemini bulduğunu iddia etmiştir. Belirli karışımları bir araya getirerek yaptığı bu iksirim yöntemini bir kağıda yazar. Lokman Hekim bir köprüden geçtiği zaman süratli esen rüzgar suratından iksirin yöntemi suya düşer. Rüzgar bu yöntemi uçurduğundan beri insanlar ebediliği aramaktadır. 2. Firavunlar daha önceki mısırlılar zamanında ebediliği tutmak için kendilerini mumyalayarak piramitlerin içerisine yerleştirmiştir. […]

Ölümsüzlük Hakkında 10 İlginç Bilgi1. Lokman Hekim ebediliğin gizemini bulduğunu iddia etmiştir. Belirli karışımları bir araya getirerek yaptığı bu iksirim yöntemini bir kağıda yazar. Lokman Hekim bir köprüden geçtiği zaman süratli esen rüzgar suratından iksirin yöntemi suya düşer. Rüzgar bu yöntemi uçurduğundan beri insanlar ebediliği aramaktadır.

2. Firavunlar daha önceki mısırlılar zamanında ebediliği tutmak için kendilerini mumyalayarak piramitlerin içerisine yerleştirmiştir. Bu sayede bedenlerinin bozulmadan kalacaklarını, ileriki bir zamanda tekerrür yaşama dönerek sıhhatli bir hayat süreceklerini umut etmişlerdir. Bu emelle bir ekip eşyalarının da yanlarına konulmasını istemişlerdir.

3. İnsan bedeninin bu biçimde mumyalanarak ebediliğe taşınması fikrini yalnızca mısırlılar özümsememiştir. Başka Amerika olmak üzere dünyanın çoğu yerinde mumyalanmış insan vücutları keşfedilmiştir. Bu gidişat göstermektedir ki ebediliği tutma görüşü her cemiyette yer edinmiştir.

4. Büyüyen teknoloji ile “insan vücudunun dondurulması” görüşü ortaya çıkmıştır. Düşük sıcaklıklarda metabolizmanın yavaşlaması ve çok düşük bir sıcaklığı bulduğunda metabolizmanın durması insan vücudunun dondurulması fikrinin esas anlamıdır. Alaska’da buzullarla kaplı bir bölgede bulunan insan cesetlerinin suratlarca sene geçmesine karşın hiçbir başkalaşıma uğramadan kaldığı görülmüştür.

Ölümsüzlük Hakkında 10 İlginç Bilgi5. Bu büyümelere bağlı olarak insan bedeninin hakimiyetli biçimde senelerce saklanması merak unsuru olmuştur. Günümüzdeki teknoloji ile doku ya da hücreleri ani bir dondurma ile yıllarca gözetmek olasıdır. Akışkan halde olan nitrojen atomları kullanılarak beden -190 dereceyi bulan sıcaklıklara kadar soğutulmaktadır. Ani bir biçimde donduruldukları için hücreler tekerrür eridikleri zaman daha önceki kabiliyetlerini kazanabilmektedir.

6. İnsanlar muhtelif nedenler ile sperm bankaları oluşturarak spermlerini dondurmaktadırlar. Kanser rehabilitasyonu gören erkekler ilaçların kısırlığa neden olma olasılığına karşı spermlerini dondurabilmektedir. Tekerrür çocuk sahibi olmak istedikleri zaman bu spermlerden yararlanabilmektedir. Bir başka misal ise Körfez Savaşı’na katılan askerler savaşa giderken spermlerini dondurmuştur. Savaşta can verme ya da sakat kalma vaziyetinde eşleri spermler sayesinde soyunu devam ettirebilecekti.

7. Üzerinde hala münakaşalar süren insan bedeninin hasara uğramadan dondurulması ve sonraki bir tarihte eritilerek sıhhatli haline döndürülmesi görüşü pek olası gibi gözükmemektedir. Fakat üstünde durulan nokta vefata çok yakın bir anda dondurulması düşüncesidir. Bu fikrin manayı ise kalp durduğunda dahi bedendeki hücrelerin tamamının can vermemesidir. Günümüzdeki teknolojik beceriksizlikler bu fikrin esas manasını oluşturmaktadır. Zira ölümcül bir hastalığa tutulan fertler dondurularak gelişmiş bir teknolojiye sahip ileri bir tarihte çözdürülerek rehabilitasyon olabileceklerdir.

8. Ebedilik fikri ticari bir emelle kullanmak isteyen sigorta firmaları “Cryosus-Pension” ismi verilen harekâtı organize ederek kendisini can verdiği an dondurarak ileriki bir asırda tekerrür çözdürerek yaşama dönmek isteyen fertlere hizmet vermektedir. Günümüz anlamına ters bir gidişat olsa da Amerika’daki zengin insanlar bu görüşü özümsemiş görünmektedir. Bu mevzu ile alakalı araştırmalar yapan bilim insanlarına yatırımlar yapmaktadırlar.

9. Şimdiye kadar içlerinde bir hayli şöhretli sporcunun da olduğu 100’den fazla ölü deep-freeze dolaplarında kriojenik olarak dondurulmuş gidişattadır. Beden soğudukça dokulardaki moleküller hareketsizleşmekte ve bu sayede dokulardaki çürüme durdurulmaktadır.

10. Hadisenin hukuksal ebadı da bir müzakere mevzusudur. Can Vermiş ve mülk varlığı varislerine geçmiş şahsın hukuksal olarak hiçbir mülk varlığı olmamaktadır, birkaç asır sonra yaşama dönen şahsın yaşama sıfırdan başlaması gerekecektir. Şahsın yaşama yine döndükten sonra hangi ülkenin yurttaşı olarak kabul edileceği tartışılan sorunlardan biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ