Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Ebabil Kuşu ve Bilinmez Özellikleri

  • 05 Aralık 2021
  • Ebabil Kuşu ve Bilinmez Özellikleri için yorumlar kapalı
  • 134 kez görüntülendi.
Ebabil Kuşu ve Bilinmez Özellikleri

Öbür canlılara göre değişik özellikleri bulunan ve yaşadıkları vakit dolayısıyla araştırmalara mevzu olan eksantrik bir canlı. Tüm ömrünü uçarak geçiriyor ve sadece üremek için yere iniyor. Millet dilinde baharın habercisi olan bu eksantrik canlılardan bahsetmek istiyorum.

Ebabil Kuşu ve Bilinmeyen ÖzellikleriÖbür canlılara göre değişik özellikleri bulunan ve yaşadıkları vakit dolayısıyla araştırmalara mevzu olan eksantrik bir canlı. Tüm ömrünü uçarak geçiriyor ve sadece üremek için yere iniyor. Millet dilinde baharın habercisi olan bu eksantrik canlılardan bahsetmek istiyorum.

Bumeranga eş kanatları kısa ve çatallı bir kuyruk yapısına sahiptirler ana rengi kahverengi olarak öğrenilen Ebabil semanda siyah renge bürünmektedir. Kırlangıçlarla karışıtırılırlar çoğu zaman ancak boyu olarak da uçuş biçimleri olarak da kırlangıçlardan çok değişik bir cinstir. Uçarken kanatlarını asla kapatmazlar yuvaları çatıların uzak noktasındadır ve çok süratli hareket ederler. Ebabil kuşu tüm canlılardan kaçmaya çalışır ve bunun için süratli ve çevik bir beden yapısına sahiptir.Onları beslenirken ya da yerde yürürken görmeniz olası değildir denilemez ancak çok da enderdir.

Ebabil Kuşu ve Bilinmeyen ÖzellikleriYaz aylarında çok yüksek noktalarda onları görebilirsiniz minik oldukları için bu azıcık güç olabilir. Bu cinsin 20-25 sene yaşandığı söylenmektedir ve yapılan araştırmalarda bu istikamettedir. Ebabil kuşlarının yuvalarını görmeniz muhtemeldir uç noktalarda barınırlar ve yuvalarına çok süratli girip, çıkarlar. Akşamüstleri onların ötüşünü dinlemek ve onları azıcık da olsa görmek muhtemeldir. En eksantrik özellikleri yazının başında da belirttiğim gibi yalnızca üremek ismine yere inerler.

Ebabil Kuşu ve Bilinmeyen ÖzellikleriPeki bu kuşlar nasıl yatar?
Ebabil kuşları yatmak için de yere inmiyor lüzumunu da gökyüzüne reelleştiriyor. Genellikle şehir civarında görülürler ve yuvalarını inşa ederler, kır civarında onları göremezsiniz gördüğünüz kuş muhtemelen kırlangıçtır. Bu cinsin yuva kavrayışı öbür kuşlara göre çok değişiktir bu surattan şehir yapılanmalarını seçim ederler.

Sürati ve ömrünü uçarak geçirmesi ile gerçekten eksantrik bir canlı olarak görülmektedir. Yavrularına olan alakası da öbür kuşlara göre çok daha değişiktir. Beslenme lüzumlarında yavrular anne dayanağını çok fazla almaz ve bir vakit sonra yavrular özgür vazgeçilir ancak bu vakit öbür cinslere göre çok çok kısa bir zamandır.

Yazar: Ali ERSOY

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ