Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Dünyanın En Hoş Mağara Plajları

  • 05 Temmuz 2021
  • Dünyanın En Hoş Mağara Plajları için yorumlar kapalı
  • 110 kez görüntülendi.
Dünyanın En Hoş Mağara Plajları

Bir çoğumuz için eşsiz hoşlukta da olan plajların yanına birde garip sayılabilecek mağaralarla grift olan bu plajlar sanki insanı hoşluğu ile büyülüyor. Doğal süreçte oluşan mağara plajları güneşlenip denize girmek bir yana insanların turistik gezilerine dahil ettiği ve belkide bir daha eşlerini göremeyecekleri hoşluklara sahiptir. Bulundukları ülke ve şehirlere göre değişiklikler gösteren mağara plajları doğal […]

Dünyanın En Güzel Mağara PlajlarıBir çoğumuz için eşsiz hoşlukta da olan plajların yanına birde garip sayılabilecek mağaralarla grift olan bu plajlar sanki insanı hoşluğu ile büyülüyor. Doğal süreçte oluşan mağara plajları güneşlenip denize girmek bir yana insanların turistik gezilerine dahil ettiği ve belkide bir daha eşlerini göremeyecekleri hoşluklara sahiptir. Bulundukları ülke ve şehirlere göre değişiklikler gösteren mağara plajları doğal yapıları bozulmasın diye titizlikle sahip çıkılıyor.

1-Mavi Mağara-Yunanistan: Kaş adasına yalnızca 40 dakikalık uzaklıkta olan mavi mağaraya tekne turları ile gidebilir ve bu hoş doğa şahanesinin tadını çıkartabilirsiniz. Antik çağlarda yaradılışını bitirdiği düşünülen Yunanistan’da ki mavi mağara güneşin ışıklarını mağara girişinden içeri davet eder ve denize yansıyan güneş ışınlarının ortaya çıkarttığı mavi renkle sanki görenleri sihirler.

2-Benagil Mağarası-Portekiz: Portekiz’in güneyinde 150 metrelik bir uzaklıkta olan Benagil mağarasına tur teknelerini dolaşabilirsiniz. Ancak tekneler bu mağara girişinde durmadan ilerlemekte şayet iyi bir yüzücü iseniz bu sahile yüzerek kazanç denizin ve güneşin tadını çıkartırsınız. Tarihi eser olarak korunan bu mağaranın eşsiz hoşluğu görenleri sanki hayrete düşürüyor. Gel git hadisesinin çok yüksek yaşandığı bu sahilde, buraya yüzerek gitmeyi tasarlıyorsanız belli denizin uysal olduğu bir günü seçmelisiniz.

3-Aşıklar sahili-Meksika: Buraya yolunuz düşerse kendinizi inanılmaz bir filmin ortasında olduğunuzu düşünseniz de tamamen reel olan bu adanın, adından da anlaşıldığı üzere, Meksika’da yer alan bu sahilin mesken yerlerinden hayli uzak olduğunu söyleyebiliriz. Denizin ortasında bir cennet gibi saklanan ve yalnızca arayanın erişebildiği Aşıklar Sahili, kocaman yeşil bir örtünün altında kalmış serüven hoşlananları beklemekte. Bu sahil doğal bir biçimde oluşmamıştır 1890’lı senelerde Meksika’nın bomba çalışmaları yaptığı sırada oluştuğu söylenmektedir.

Dünyanın En Güzel Mağara Plajları4-Glowworm Adası-Yeni Zellenda: İzleyenlerin usundan çıkartamadığı doğa şahaneler ülkesi yüzüklerin efendisine konut sahipliği yapan Yeni Zellanda ülkesinde dünyadaki tam hoşlukların buluştuğu bir mekan olan Glowworm Adasına giderken karanlık yollardan erişebilirsiniz. Karanlıktan korkanlar için iyi bir haberim var. Yolculuğunuz vaktince size ateş böcekleri eşlik etmekte. Yaşamınızda yaşamayacağınız deneyimlerin hepsini aynı anda edinirsiniz. Şayet geceyi burada geçirmek için zamanınız varsa sakın bu kısmeti kaçırmayın. Zira mağaradan kafanızı yukarıya kaldırdığınızda semanda binlerde yıldızın dansını izleyebilir, kendinizi böyle bir deneyimden yoksun etmek istemezsiniz.

5-Kristal Buz Mağarası-İzlanda: Adı bize azıcık ip ucu veriyor bu mağaranın. Bu mağarada yüzmek ihtimalsiz buzul mağarasında yalnızca turistik emelli gezebilirsiniz. Ancak şunu söylemeden geçmeyelim İzlanda’da yer alan kristal buz mağarası belkide sizi buz devrine götürecek ve zamanda yolculuk yapmanıza neden olacak. İlkbahar ve güzde ısının havaların tesiriyle riskli olabildiği için kış aylarında gidilmesinde fayda var. Yoğun olarak katmanlaşmış buz kütlelerinin güneş ışığı ile birleşmesiyle buzul mavisi rengini alır.

Dünyanın En Güzel Mağara Plajları6-Melodi Mağarası-İskoçya: İskoçya’nın batı kıyılarında saklanmış bu sırlı yer, denizin ve rüzgarın seslerinin mağara duvarlarına çarpıp oluşturduğu ve melodi mağarası olarak anılan İskoçya’nın göz bebeklerinden olan bu mağaraya giderken, müziği takip faktörüz yeterli. Hem güneşin ve kumsalın sevincini çıkartırsınız hemde terapi gibi gelen müzik eşliğinde bir nebze olsun rahatlar başka dünyaların kapısını aralarsınız. Bu mağara etraftaki yanar dağların lavlarının akışı ile oluşmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ