Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Dünyanın En Güzel 10 Örümceği

  • 09 Nisan 2021
  • Dünyanın En Güzel 10 Örümceği için yorumlar kapalı
  • 168 kez görüntülendi.

10.Martinik Kırmızı Ağaç Örümceği Martinik kırmızı ağaç örümceği, Martinik ve Dominika’da bulunan sevimli bir evcil hayvan örümceğidir. Olgunlaştığında rengini değiştirir, başlangıçta rengi mavidir, ardından olgunlaştıkça yeşil olarak görünür. Martinik örümceği, olgunlaştığında karın mavi renkten yeşile döner ve bacak açıklıkları dahil olmak üzere vücudun her tarafında pembe kürk bulunur. Isırıkları genellikle tehlikeli değildir ve tahrik edildiklerinde […]

10.Martinik Kırmızı Ağaç Örümceği

Martinik kırmızı ağaç örümceği, Martinik ve Dominika’da bulunan sevimli bir evcil hayvan örümceğidir. Olgunlaştığında rengini değiştirir, başlangıçta rengi mavidir, ardından olgunlaştıkça yeşil olarak görünür. Martinik örümceği, olgunlaştığında karın mavi renkten yeşile döner ve bacak açıklıkları dahil olmak üzere vücudun her tarafında pembe kürk bulunur. Isırıkları genellikle tehlikeli değildir ve tahrik edildiklerinde kaçabilirler. Dişi martinik örümcekleri, erkeklerden daha büyüktür ve 30 cm’den daha uzun bir boyuta sıçrayabilir.

9.Altın İpek Örümcek

Altın ipek örümcek, altın ağ dokuma özelliği bakımından oldukça Dünyanın En Güzel 10 Örümceğietkileyicidir. Altın ipek örümceğinin gövdesi turuncu, siyah, kahverengi veya sarı çizgili şerit bacaklıdır.

Bacaklarındaki canlı siyah ve sarı kontrast, avcıları onlar için düşmeyecek şekilde vurmaları için kolaylaştırmıştır. Güzel görünümlerinin yanı sıra, neredeyse kara dulla karşılaştırılan bir zehirden oluşmaktadır.

8.Orchard Örümcek

Renkleriyle son derece dinamik olan orchard örümceği, dünyadaki en canlı örümceklerden biridir. Karınları sarı kristallere benzer ve bacak açıklıkları yeşil renktedir. Örümceğin yatay olarak ördüğü örgünün ortasına asıldığını fark etmek tuhaftır. ABD ve Kanada‘nın orta kısmında bulunur. Orchard örümceği, gelişimin ilk aşamalarında karına bağlanan yaban arısı larvaları tarafından parazitlenir.

7.Dikenli Orb Weaver

Dikenli orb weaver, yani yengeç örümceklerin, karınlarında dikenli taht

Dünyanın En Güzel 10 Örümceği

benzeri bir yapı oluşur. Karındaki armatürler, yengeçe benzeyen benzersiz görünümdedir. Yaklaşık bir yıllık gibi bir ömrü vardır. Ekim ve kasım aylarında, Kaliforniya ve Florida’da dağılmış olarak görülür.

6.Örümcek Sıçraması

Örümcek sıçraması, örümcek ailesindeki 5200’den fazla nüfusa sahip en büyük türdür. Örümcek sıçramasında en çok öne çıkan özellik parlak ve şaşırtıcı gözleridir. Gövde yaklaşık 25 mm uzunluğundadır. Toplam dört gözle, sıçrama örümceklerinin eklembacaklılar arasında en iyi vizyona sahip olduğu kabul edilir. Çekici ön gözlerinin yanı sıra, vücudun her tarafı kahverengi kürkle kaplıdır.

5.Tavus Kuşu Örümceği

Tavus kuşu örümceği, renkli karnından dolayı tavus kuşu ile aynı renge sahiptir. Tavus kuşu örümceğinin karnındaki desen turuncu ve yeşil çizgilerden oluşur. Avustralya‘da, özellikle Sidney’de bulunur. Bir erkek karnı, kışkırtmak için kadınlardan daha çekici bir şekilde tasarlanmıştır. Yaklaşık 4-5 mm uzunluğunda erkek tavuskuşu örümcekleri, karınlarına keseler benzeri ölçeklerde gömülü nano yapıya sahiptir. Bu durum ışığa karşı daha iyi yansıma sağlar.

4.Örümcek Arıları

Örümcek arıları, Asya ve Avrupa’nın birçok yerinde bulunan, dünyadaki en büyüleyici örümceklerden biridir. Örümcek arılarının güzelliği, karnında sarı ve siyah çizgiler şeklinde kişileştirilmiştir. Ayrıca, dişiler, eşleşme döneminden sonra yamyamlığı erkeğe karşı uygular. Karşılıklı cinsiyet boyutlarında büyük farklılıklar vardır; kadınlar ve erkekler sırasıyla 4 mm ve 15 mm uzunluğundadır.

3.Brezilyalı Yengeç Örümcek

Brezilyalı yengeç örümcği, Kuzey Amerika’da bulunur ve çiçek yengeç ailesinin en büyüğüdür. Beyaz ve sarı arasında değişen renkteki bir çiçeğin üzerinde oturarak kendini kamufle etme yeteneğine sahiptir. Yengeç örümceklerinin yarattığı ağlar, diğer böceklerin dikkatini çekmesi nedeniyle inanılmazdır.

2.Sekiz Benekli Yengeç Örümcek

Sekiz lekeli bir yengeç örümceği, üzerinde yer alan lekeler biçiminde kişileştirildi. 1924’te Singapur’un yoğun ormanlarında keşfedilmiştir ve yaklaşık 1 inç uzunluğundadır.

1.Aynalı Örümcek

Aynalı örümcek, karnında yansıtma özelliğine sahip, dünyadaki en muhteşem örümceklerden biridir. Aynalı örümcek özellikle Avustralya’da Dünyanın En Güzel 10 Örümceğibulunur. Gövde rengi yeşil ve kırmızı arasında değişmektedir ve uzunluk genellikle yaklaşık 0.12 inçtir. Aynalı örümceğin karnı, kendisini av ve diğer böceklerden korumak için ayna terazilerle donatılmıştır. Ayrıca, tehdide ve çevreye bağlı olarak ölçeklerin rengini ve boyutunu değiştirebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ