Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Dosya Paylaşımı İçin Kullanılabilecek En İyi 7 Uygulama

  • 23 Eylül 2021
  • Dosya Paylaşımı İçin Kullanılabilecek En İyi 7 Uygulama için yorumlar kapalı
  • 47 kez görüntülendi.
Dosya Paylaşımı İçin Kullanılabilecek En İyi 7 Uygulama

Dosya paylaşımını yapmak ve dilediğiniz ebattaki dosyaların başkalarına erişmesini sağlamak için kullanabileceğiniz pek çok paylaşım programı bulunuyor. Temel işlevsellikleri bilgisayarlar arasındaki paylaşımı hakikatleştirmek olsa da kimi zaman performansları ve sunmuş oldukları üstün özellikleri sayesinde oldukça fazla seçim nedeni olmaktadır. Bu yönde en çok seçim edilen 7 dosya paylaşım uygulamasını ele alıyoruz ki şayet siz de […]

Dosya paylaşımını yapmak ve dilediğiniz ebattaki dosyaların başkalarına erişmesini sağlamak için kullanabileceğiniz pek çok paylaşım programı bulunuyor. Temel işlevsellikleri bilgisayarlar arasındaki paylaşımı hakikatleştirmek olsa da kimi zaman performansları ve sunmuş oldukları üstün özellikleri sayesinde oldukça fazla seçim nedeni olmaktadır. Bu yönde en çok seçim edilen 7 dosya paylaşım uygulamasını ele alıyoruz ki şayet siz de kesintisiz paylaşım yapan bir kullanıcıysanız, bu uygulamalar arasında kesinlikle aradığınızı bulacaksınız.

1. SHAREit

8139_26Değişik makineler arasında dosyalarınızı paylaştırmaya yarayan bir uygulama olan SHAREit için en ehemmiyetli özellik ise paylaşımın reelleştirileceği makinelerin aynı Wi-Fi ağına bağlı olmasıdır. Bu sayede makineler arasında kolay bir biçimde dosya paylaşımı, kaynak bilgisayar yada mobil makineden asıllaştırılabilir. Her an her yerde kolay bir dosya paylaşımı hakikatleştirmek mükün.

2. LuckyWire

Şayet sürat ve torrente önemsiyorsanız bu program işinizi görecek zira hem torrent paylaşmak hem de indirmek için son derece kullanışlı üstelik oldukça yüksek bir performans ile yüksek ebatlardaki dosyaları kısa bir zaman içerisinde indirebiliyorsunuz.

3. uTorrent

En çok kullanılan .torrent indirme programları arasında gelen uTorrent programı da en az LuckyWire kadar galibiyetli ancak bu program tamamen .torrent dosyaların indirilmesi, paylaşımı ve bulabilmeniz için planlanmış geliştirilmiş. Bu sebeple şayet tüm paylaşımlarınız ve indirmeleriniz yalnızca torrent dosyaları ile ilgiliyse, kesinlikle bu programı sınamalısınız.

4. Vuze

Pek çok video ve film cinsini kolay bir biçimde bilgisayarınıza indirmenizi sağlayacak olan bu program aynı zamanda bu video dosyaları için sunmuş olduğu HD görüntü niteliği ile de alkışınızı kazanacaktır. Öte yandan içeriklerin İngilizce olduğunu da belirtmek gerekir. Ancak değişik kategorilerde Film, Müzik ve muhtelif programları bulabilmeniz oldukça kolay ve cümbüşlü. Üstelik oldukça kullanışlı bir arayüze de sahip olması sizi kendisine bağımlı yapabilir.

5. BearFlix

Video indirmeyi son derece kolaylaştıran bir program. Şayet gerçekten indirmek istediğiniz dosyalar video dosyaları ise o halde bu programı seçim etkeniz öneri edilir. En büyük özelliği ise kullanıcılarının aralarında kolay bir biçimde dosya paylaşımını reelleştirebilmesi ve bu programın arama özelliğinin oldukça galibiyetli olmasıdır. Arama yaptığınız anahtar sözcüklerin hedef sözcüklerle eşleşmesi ve izlemek istediğiniz video cinsine erişmeniz oldukça kolay.

6. TrustyFiles

Özellikle müzik videolarını indirmek isteyenler için son derece ideal bir program. Bulabileceğiniz HD niteliğindeki müzik videolarını kolay bir biçimde bilgisayarınıza indirebilir, dilerseniz mobil makinelerinize de aktararak her an her yerde müzik videolarını kolay bir biçimde, üstelik üstün çözünürlük ile izleyebilirsiniz.

7. Blubster

8139_27MP3 ve müzik dinleme dosyaları için özel olarak geliştirilmiş bir dosya paylaşım ve indirme programı olan Blubster ile aradığınız müzikleri bulmak ve indirmek oldukça kolay bir operasyon. Zati kolay bir kullanım arayüzüne sahip olan bu programda arama yapın ve istediğiniz şarkının üzerine gelerek bilgisayarınıza indirilmesini sağlayın. Buradan doğrudan mobil makinenize de atabilir ve her an her yerde istediğiniz şarkıları istediğiniz bir biçimde dinleyebilirsiniz.

Dosya paylaşım programları genel olarak kullanıcıların hem dosya paylaşımı yapmasına hem de paylaşılan dosyaların indirilmesini sağlayan bir yapıdadır. Dolayısıyla indirme yapmak için çoğu zaman ideal bir seçim olmaktadır. Bu programlar fazla RAM kullanmaz ve bilgisayarınızı yormaz. Kullanımı kolaydır ve dilerseniz kullandıktan sonra programları kolay bir biçimde bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Ünlü paylaşım dosyalarından birisi olan .torrent dosyaların daha çok seçim edilmesi ise torrent sistemlerinin en büyük avantajı olan süratli indirme avantajı nedeniyledir. Bu sayede 1-2 GB ebadında bir dosyayı dahi kolay bir biçimde bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ