Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Dolgun Saçlara Sahip Olmak için Konutta Hazırlanan Maskeler

  • 20 Ekim 2021
  • Dolgun Saçlara Sahip Olmak için Konutta Hazırlanan Maskeler için yorumlar kapalı
  • 114 kez görüntülendi.
Dolgun Saçlara Sahip Olmak için Konutta Hazırlanan Maskeler

Saç kökleri ve saç teni için natürel konut üretimi saç maskelerinin oldukça besleyici özellikleri vardır.. İstanbul ve büyük şehirlerde saç bakımları için özellikle kadınlar saç bakım merkezlerine akın ediyorlar. Biz de bu yazımızda, konuttaki malzemelerinizle hazırlayacağınız ucuz ve pratik saç maskeleri ile saçlarınıza dolgun bir görünüm kazandırma tekliflerinde bulunacağız. Şimdi dolgun saçlara sahip olabilmek için […]

Saç kökleri ve saç teni için natürel konut üretimi saç maskelerinin oldukça besleyici özellikleri vardır.. İstanbul ve büyük şehirlerde saç bakımları için özellikle kadınlar saç bakım merkezlerine akın ediyorlar. Biz de bu yazımızda, konuttaki malzemelerinizle hazırlayacağınız ucuz ve pratik saç maskeleri ile saçlarınıza dolgun bir görünüm kazandırma tekliflerinde bulunacağız. Şimdi dolgun saçlara sahip olabilmek için konutta hazırlanan maskeler ve uygulama usullerine geçelim.

Yumurta Maskesi ile saç köklerinizin ve saç teninizin beslenmesini sağlayarak dolgun saçlara sahip olacaksınız. Muhteşem bir yiyecek olan yumurta, sanki tüm gıda maddelerinin sıkıştırılmış hali gibidir.

Dolgun Saçlara Sahip Olmak için Evde Hazırlanan MaskelerYumurta maskesi için lüzumlu olan malzemeler:

1 su kadehi süt
1 tane yumurta
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tane limon

Hazırlama ve Uygulama: Yumurtanın akı ile sarısı ufalar. Yumurtanın sarısı pak bir kabın içine koyulur. Sonrasında 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 su kadehi süt, yumurtaya ilave edilir ve çırpılır. Elde edilen karışıma limon ilave edilir. Saç teninizde sezeceğiniz serinletici hissin nedeni limon olacaktır. Hazırlanan saç maskesini saç köklerine ve saç uçlarına masaj usulüyle yedirin. Maskenin saçınızın her yerine temas etmesini sağlayın. Beş dakika bekledikten sonra ılık ya da soğuk su ile durulayın. Son olarak organik meyve şampuanı kullanarak, uygulamanızı sonlandırın.
Muz ile yapacağınız saç maskesi de değişik bir saç dolgunlaştırma maskesidir. Vitamin, potasyum ve antioksidan açısından oldukça zengin olan ve her mevsim bulunabilen bir meyve olan muz, natürel nem ve yağlar kapsamaktadır. Konutta yapacağınız muz maskesi ile saç kırıkları önlenerek daha dolgun saçlara erişebilirsiniz.

Muz maskesi için lüzumlu olan malzemeler:

2 tane olgun muz
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 yemek kaşığı bal

Hazırlama ve Uygulama: Muzlar ezilerek, püre haline getirilir. Sonrasında zeytinyağı, bal ve Hindistan cevizi yağı da püre haline getirilen muza karıştırılır. Elde edilen karışım saçlara uygulanarak, beş dakika beklenir. Sonrasında saçlar ılık su ile durulanır. Muzun güzel kokusu dolayısıyla rastgele bir şampuan kullanmaya da gerek kalmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ