Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Disposable MailKullan At Postası Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • 05 Kasım 2021
  • Disposable MailKullan At Postası Nedir? Nasıl Kullanılır? için yorumlar kapalı
  • 99 kez görüntülendi.
Disposable MailKullan At Postası Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternette en çok korktuğumuz şeylerin başında mail adresimizin makûs gayeli web sitelerinin eline geçmesidir. Bu siteler genelde mail adreslerine mail yollayarak reklam yapan veya bu reklam hizmetini para karşılığında başka sitelere verirler. Başka Bir Deyişle sizin izniniz olmadan adresinize reklamlar sevk edilir. Bunu kesmenin bir yolu elbette var sevk edilen adresi spam’a koyarsınız bir daha o adresten mail gelmez […]

Disposable MailKullan At Postası Nedir? Nasıl Kullanılır?İnternette en çok korktuğumuz şeylerin başında mail adresimizin makûs gayeli web sitelerinin eline geçmesidir. Bu siteler genelde mail adreslerine mail yollayarak reklam yapan veya bu reklam hizmetini para karşılığında başka sitelere verirler. Başka Bir Deyişle sizin izniniz olmadan adresinize reklamlar sevk edilir. Bunu kesmenin bir yolu elbette var sevk edilen adresi spam’a koyarsınız bir daha o adresten mail gelmez ama ya adresiniz birden fazla siteye, işletmeye satılmış ise? O zaman devamlı bu reklam mailleriyle karşılaşmak zorunda kalırsınız, tam dostlarınızda kullandığınız adres olduğu için de adresinizi değiştirmekten çekinirsiniz.

Peki sizin adresiniz o insanların eline nasıl geçer?
Şimdi gelelim sualin başladığı yere başka bir deyişle mail adresimizi kendi elimizle makûs gayeli reklamcıların eline verdiğimiz ana! Bir zamanlar çok popüler olan şimdilerde ise büyük siteler halinde rakamı eksilen ama tesiri artan forum siteleri bu işin merkezinde bulunuyor. Forum sitelerine kayıt olmak için bir e-mail adresinizin olması gerekiyor, meşhur aktivasyon linki de bu mail adresini doğrulamak başka bir deyişle sizin doğrulanmanız için planlanmış.

Bazı web siteleri aktivasyon linki yollayacaklarını söylemelerine karşın mail serverı yormamak için aktivasyon maili yollamadan direk aboneliğinizi onaylayabilir. Ama siz kayıt olurken aktivasyon maili gelecek diye kullandığınız mail adresini vermişsinizdir dahi!

Siteye kayıt olurken verilen mail adresleri birikir birikir ve belli bir mevzuyla ilgilenen insanların mail adreslerinin olduğu bir mail listesi haline kazanç. Bu da kuşkusuz firmalar için büyük bir kıymettir; tabi açıkgöz forum idareyicileri de bu bedeli paraya çevirmekten geri kalmazlar. Bu vakayı alttaki çizimle görselleştirebiliriz.

Şimdi bu zinciri nasıl kıracağız ona bakalım. Bize kayıt operasyonlarında kullanacağımız bir mail adresi gerekiyor, uzantısının ne olduğunun pek bir ehemmiyeti yok zira yalnızca kayıt için kullanacağız.

Bu hizmeti veren bir hayli web sitesi var biz birini seçip anlatımımızı yapalım, mailinator onlardan biri.

Disposable Mail Kullanımı
1. Mailinator sitesine gidiyoruz ve Check Your Inbox yazan yere istediğimiz bir sözcüğü yazıp go ya basıyoruz. Bu kelime sizin mail adresinizi oluşturacak mailadresi@mailinator.com biçiminde bir adresiniz olacak.
Disposable MailKullan At Postası Nedir? Nasıl Kullanılır?
2. Daha sonra bu maili istediğiniz biçimde kayıt olurken forum sitelerinde vs. kullanabilirsiniz.
3. Mailinize gelen postaları okumak için tekerrür Mailinator adresine gidiyoruz ve Check Your Inbox yazan yere evvelden yazdığımız sözcüğü yazıp go ya basıyorsunuz. Bu kadar kolay.

Disposable MailKullan At Postası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yukarıyada kullanımı anlatan İngilizce hazırlanmış videoyu da izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ