Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Damacanadan Kedi Konutu Nasıl Yapılır? D.i.y.-Kendin Yap- Geridönüşüm

  • 02 Mayıs 2021
  • Damacanadan Kedi Konutu Nasıl Yapılır? D.i.y.-Kendin Yap- Geridönüşüm için yorumlar kapalı
  • 223 kez görüntülendi.

Hayvanseverlik, içinde inceliği, acımayı, aklıselimi ve empatiyi maksimum seviyede barındıran bir duygudur. Bu mantıkta kendin yap d.i.y. çalışmaları içerisinde değerlendirilen kedi konutu imali, özellikle kış mevsiminin gelmesiyle beraber oldukça rağbet gören bir uğraş alanı oldu. Maliyet ve giderlere dikkat korunarak bir kedi konutu nasıl yapılır? Kendin yap- geri dönüşüm kedi konutu imali için zorunlu malzemeler […]

Damacanadan Kedi Evi Nasıl Yapılır? D.i.y.-Kendin Yap- GeridönüşümHayvanseverlik, içinde inceliği, acımayı, aklıselimi ve empatiyi maksimum seviyede barındıran bir duygudur. Bu mantıkta kendin yap d.i.y. çalışmaları içerisinde değerlendirilen kedi konutu imali, özellikle kış mevsiminin gelmesiyle beraber oldukça rağbet gören bir uğraş alanı oldu. Maliyet ve giderlere dikkat korunarak bir kedi konutu nasıl yapılır?
Kendin yap- geri dönüşüm kedi konutu imali için zorunlu malzemeler nelerdir?
– Bu çalışma için geri dönüşüm yapabileceğimiz 20 litrelik boş bir damacana
– Metre elyaf
– Daha Önceki minder ya da boncuk elyaf
– Sıcak silikon silahı
– Muhtelif Kumaş
– Isı izolasyon boyası Cadde kedileri için
Damacanadan kedi konutu imalinde; her iki civarın koşulları düşünülerek iki değişik tarz damacana kedi konutu planlanabilir.
Konutunuzdaki kedi için yapılacak çalışmaya damacanayı dikey, ağız kısmı üstte gelecek biçimde tutarak bir kedinin rahatlıkla girip çıkacağı bir kapı açılır. Metre elyafı damacananın yüzeyine sıcak silikon ile yapıştırma operasyonu yapılır. Yapıştırdığımız elyafın üstüne, yerleştirileceği civara yakışacak bir kumaşla kaplama yapılır. Yapıştırma operasyonu damacana, kumaşın bütün orta kısmına yerleştirerek ve aşırılık kısmı ağız kısmının içine bir araya gelerek yapılır. Bu biçimde kumaş yapıştırma hatalarını asgariye indirilmesi sağlanmış olur.

Damacanadan kedi konutu için meşakkatli olan adımı bitirdikten sonra, varsa daha önceki minder, Damacanadan Kedi Evi Nasıl Yapılır? D.i.y.-Kendin Yap- Geridönüşümyastık ya da bir kumaş içine elyafı doldurarak yaptığımız minderi kedi evinin tabanına yerleştirilir. Minderi yuva içine statiklenmeyerek hijyen için minderi arınma operasyonu basitleştirilir. İç kısım, erişilen yere kadar kumaş yapıştırma harekâtıyla şık ve estetik görünmesini sağlanır.
Caddemizdeki kediler için damacanayı aynı biçimde kesip hazırlığı bitirilebilir. Sonrasında piyasada satılan ısı izolasyon boyası ile boyama operasyonu yapılır. Bu boyama operasyonu kedi evinin sıcak, soğuk, kar ve yağmurdan etkilenmesini önleyeceği gibi içerideki ısının korunmasında da tesirli olacaktır. Boyadığınız damacana kedi evinin içine yerleştireceğiniz minderle cadde kedilerinin daha sıcak ve rahat bir kış geçirmesine dayanakçı olmak amaçlanmaktadır.
Damacanadan kedi evini imali; geri dönüşüm ve kendin yap çalışması olmasının yanında, çocuğumuz ile yapabileceğiniz sosyal mesullük projesidir.
Damacanadan Kedi Evi Nasıl Yapılır? D.i.y.-Kendin Yap- Geridönüşüm

Yazar: Özlem Güvenç Ağaoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ