Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

D Vitamini Noksanlığı Kısırlığa Neden Oluyor

  • 27 Nisan 2021
  • D Vitamini Noksanlığı Kısırlığa Neden Oluyor için yorumlar kapalı
  • 77 kez görüntülendi.

D vitamini yetersiz olan şahısların kısırlık olayı ile karşı karşıya kalması artık kaçınılmaz oluyor. Her ne kadar ülkemizde güneşli gün rakamı çok fazla olsa da çoğu şahsın D vitamini yetersizliği de bir o kadar fazla olduğu reeldir. Bu surattan D vitamini noksanlığının giderilmesi gerekmektedir. D vitamini noksanlığı olan bireyler de son yarıyılda kısırlık meseleleri çok […]

D vitamini yetersiz olan şahısların kısırlık olayı ile karşı karşıya kalması artık kaçınılmaz oluyor. Her ne kadar ülkemizde güneşli gün rakamı çok fazla olsa da çoğu şahsın D vitamini yetersizliği de bir o kadar fazla olduğu reeldir. Bu surattan D vitamini noksanlığının giderilmesi gerekmektedir. D vitamini noksanlığı olan bireyler de son yarıyılda kısırlık meseleleri çok fazla görülmeye başlanmaktadır. Bakıldığında D vitaminin yetersiz olması ile beraber yumurta rezervini, yumurtanın faize yetersizliğini ve niteliğini eksiltmeye başladığını görebilmekteyiz. Yalnızca bununla hudutlu kalmadan öbür yandan da döllenmiş yumurtanın anne rahmine tutunma oranının son derece fazla biçimde düşürülmesine neden olur. D vitaminin bu surattan olası olduğunca en süratli biçimde giderilmesi gerekmektedir.

Bol Bol Yumurta Sarısı ve Süt Harcanmalı

D Vitamini Eksikliği Kısırlığa Sebep OluyorD vitamini beceriksizliğinizin bir an evvel giderilmesi ismine ise kesinlikle bol bol yumurta sarısı ve süt harcamanız gerekmektedir. Bu sayede bu cins meselelerle karşı karşıya kalmamış olacaksınız. Yurttaşlarımızın daha çok harcaması gereken yiyecek kaynaklarından birisi olarak ise uskumru, karides, yumurta sarısı, ton balığı, üt ve süt mahsulleri, hububat gibi mahsulleri söylememiz olası olacak. Bu sayede en kısa müddet zarfı içerisinde alacağınız kumpaslı vitamin ve protein yardımları neticesinde D Vitamini noksanlığının üstesinden en iyi biçimde gelmiş olacaksınız. Fakat belirtmemiz gereken bir öbür ehemmiyetli mevzulardan birisi de şayet ki D vitamini noksanlığı tespit edilirse 600-800 IU arası D vitamini alınması nasihat edilmektedir. Dayanak alınacak D vitaminin ise 1000 IU’dan fazla alınması da nasihat edilememektedir.

Rehabilitasyondan evvel kesinlikle D vitamini seviyesine kesinlikle bakılması gerekmektedir. Ardından rehabilitasyon sürecine geçiş yapılabilir. Özellikle kısırlık ve tüp bebek rehabilitasyonu görmek isteyen hastalarında ilk öncellikle D vitamini seviyesine bakılması gerekiyor. D vitamini noksanlığı nasıl, düşük mü tüm bunların analiz altına alınması ehemmiyetli hale geliyor. Rehabilitasyona başlamadan evvel zati uzman hekimler d vitamini yetersizliğine bakıyorlar. Yaşı 35 üzerinde olan fertlerimiz ise e güneşten daha az yararlanan grup içerisinde yer almaktadır. Bu surattan bu bireylerde kısırlık meselelerinin değişiklerine oranla daha sık biçimde görülmeye başlandığını söyleyebiliriz. Uzman doktorlardan kısırlık mevzusunda rehabilitasyon alan şahıslarında genel olarak 35 yaşında ki şahıslar olduğunu net bir biçimde görebiliyoruz. D vitaminin sıhhat açısından hafife alır bir özelliği yoktur. İnfertiliteyi kısırlığı ehemmiyetli biçimde etkilediğinin altını da çizmek isteriz.

Yazar:Cansu Kutlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ