Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

cPanel : Veritabanı Oluşturmak

  • 21 Ekim 2021
  • cPanel : Veritabanı Oluşturmak için yorumlar kapalı
  • 104 kez görüntülendi.
cPanel : Veritabanı Oluşturmak

Bu yazımda cPanel bilmeye yeni başlayanlara verimli olabilecek olan veritabanı oluşturma operasyonunu anlatacağım. Genel olarak php scriptlerde veritabanı lüzumuna dinlenmektedir; zira var olan scrip dosyaları bilgileri buradan çağırıp işlemektedirler. Misal vermek gerekirse bir forum scriptini düşünelim; bu foruma her bir aza ismi, parolası ve şahsi bilgileri oluşturduğumuz veya kullandığımız veritabanına yazılıyor. Peki Veritabanı Nasıl Açılır […]

https://www.bilgiliusta.com/wp-content/uploads/2021/10/cpanel-veritabani-olusturmak-61719e1cab8cd.jpg

Bu yazımda cPanel bilmeye yeni başlayanlara verimli olabilecek olan veritabanı oluşturma operasyonunu anlatacağım. Genel olarak php scriptlerde veritabanı lüzumuna dinlenmektedir; zira var olan scrip dosyaları bilgileri buradan çağırıp işlemektedirler. Misal vermek gerekirse bir forum scriptini düşünelim; bu foruma her bir aza ismi, parolası ve şahsi bilgileri oluşturduğumuz veya kullandığımız veritabanına yazılıyor.

Peki Veritabanı Nasıl Açılır ?

Bu harekât oldukça kolaydır; açılan bu veritabanı kullanacağınız scriptin kurulumnda işe yarayacaktır. İlk olarak siteniz.com/cpanel biçiminde giriş yapıyoruz. Daha sonra yazımızın başında yer alan fotoğrafta olduğu gibi “mysql databases” sekmesine tıklıyoruz.

https://www.bilgiliusta.com/wp-content/uploads/2021/10/cpanel-veritabani-olusturmak-61719e1d1e51f.jpg

Daha sonra ise açılan sayfadan yeni bir veritabanı oluşturabilirsiniz; fotoğrafta görüldüğü gibi. Şayet açtığınız bu veritabanına bir sql dosyası yüklemek istiyorsanız ilk fotoğrafta görülen phpmyadmin sekmesine tıklayıp içeri aktarma operasyonunu asıllaştırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ