Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Çin’e Erişim: Hainan Airlines

  • 11 Temmuz 2021
  • Çin’e Erişim: Hainan Airlines için yorumlar kapalı
  • 186 kez görüntülendi.
Çin’e Erişim: Hainan Airlines

Hainan Airlines, Asya ülkelerinden Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük havayolu işletmeleri arasında yer alır. Çin’i devlet ve de özel sektör olarak kategorize edersek, bu anlamda işletme ülkenin en büyük özel havayolu işletmeyi olarak karşımıza çıkar. Başka Bir Deyişle başka bir ifadeyle Hainan Airlines, Çin Halk Cumhuriyeti’nin sivil havacılık siciline kayıtlı bir ticari havayolu işletmeyi olsa da, şirket […]

Çin'e Ulaşım: Hainan AirlinesHainan Airlines, Asya ülkelerinden Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük havayolu işletmeleri arasında yer alır. Çin’i devlet ve de özel sektör olarak kategorize edersek, bu anlamda işletme ülkenin en büyük özel havayolu işletmeyi olarak karşımıza çıkar. Başka Bir Deyişle başka bir ifadeyle Hainan Airlines, Çin Halk Cumhuriyeti’nin sivil havacılık siciline kayıtlı bir ticari havayolu işletmeyi olsa da, şirket Çin devletinin teminatı altında faaliyet göstermez. Bu teminattan maksat yalnızca mali açıdandır. Yoksa işletme natürel olarak yasalar karşısında değişik tam Çin merkezli havayolları ile aynı yasal statüye sahiptir. Son 20 senede ciddi bir atılım yapan Çin Halk Cumhuriyeti, hemen hemen tam sektörlerde çok ciddi anlamda ilerleme kaydolmuştur. Bu sektörüler arasında en ehemmiyetlileri kuşkusuz havacılıktır. Sahip olduğu popülasyon ile dünyanın en kalabalık şehri olma özelliğini haiz olan Çin Halk Cumhuriyeti, sahip olduğu popülasyon ile doğru orantılı olarak havacılık pazarından ciddi bir hisse temennisi içersindedir. Ancak bakıldığı müddet, kendi popülasyonunun 4’te 1’i kadar olan Amerika Birleşik Devletleri sektörü tek başına domine eden en ehemmiyetli devlet olarak görülmektedir. Ulus böyle olunca bu gidişatı değiştirmek için kamu ya da özel iştirak olsun tam firmalara havacılık alanında muhtelif basitlikler getirilmiştir. Bu da Çin içersinde sektörün süratli bir sihrime yaşamasına takviyeci olmuştur.

Çin Halk Cumhuriyeti hudutları dahilinde en büyük özel havayolu işletmeyi olan Hainan Airlines, sahip olduğu rotalar nazara alınırsa bu gidişatta da Çin Halk Cumhuriyeti‘nin en büyük 4 havayolu işletmeyi arasında yer alır. Bakıldığı zaman işletme, domestik ve de beynelmilel 500 adet tarifeli sefere sahiptir. Çin Halk Cumhuriyeti ve de dünyada bulunan ehemmiyetli ülkelere tarifeli seferler tertip eden Hainan Airlines, bu alanda son derece ehemmiyetli bir hizmet sunmaktadır. Ülkenin en ehemmiyetli havayolu işletmelerinden biri olan Çin'e Ulaşım: Hainan AirlinesHainan Airlines, sahip olduğu uçak filosunu Haikou Meilan Beynelmilel Havalimanı’nda yakalamaktadır. Bunun dışında ayrıca Çin’in başşehri Pekin’de bulunan Pekin Başşehir Havalimanı’nda da uçak bulunduran Hainan Airlines, bu hava alanlarından Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Avrupa, Asya ve de Okyanusya’ya tarifeli seferler tertip etmektedir. Bu sayede bir hayli yolcuya da hizmet götüren Hainan Airlines, ülkenin en büyük havayolu işletmeleri arasında yer almayı muvaffak olmaktadır. Ayrıca son olarak işletme dünyanın en iyi 10 havayolu arasına da girerek son derece ehemmiyetli bir zafere imza atmıştır.

Hainan Airlines, resmi olarak 1993 senesinde kurulmuştur. Kendi markası dışında takribî on markaya daha sahip olan Hainan Airlines, bu anlamda devasa bir küresel işletme halini almıştır. Bünyesinde 187 adet ticari yolcu uçağı bulunan Hainan Airlines, beynelmilel anlamda 110 destinasyona da uçarak, Çin Halk Cumhuriyeti’ni dünya ülkeleri ile iletişimini sağlamaktadır. Hainan Airlines’ın Türkiye ile de yakın ilişkileri bulunduğunu söyleyebiliriz.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ