Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Cilt Kuruluğunu Gideren Gıdalar Nelerdir?

  • 03 Mayıs 2021
  • Cilt Kuruluğunu Gideren Gıdalar Nelerdir? için yorumlar kapalı
  • 127 kez görüntülendi.

Cildimizin kurumasına yol açan nedenler susuzluk ve vitamin yetersizlikleridir. Özellikle Omega-3 ve Omega-6 vitaminlerinin beceriksizliği cilt kurumalarında ehemmiyetli tesirlere sahiptir. Bu sebeple cildinizin kurumasına neden olan vitamin yetersizliklerini gidermek gerekir. Böylece cildiniz düzelecek ve natürel bir görünüme kavuşacaktır. Somon Tahriş olmuş cilt ya da ciltte alana gelen beyaz ve siyah noktaların nedeni genel olarak Omega-3 […]

Cildimizin kurumasına yol açan nedenler susuzluk ve vitamin yetersizlikleridir. Özellikle Omega-3 ve Omega-6 vitaminlerinin beceriksizliği cilt kurumalarında ehemmiyetli tesirlere sahiptir. Bu sebeple cildinizin kurumasına neden olan vitamin yetersizliklerini gidermek gerekir. Böylece cildiniz düzelecek ve natürel bir görünüme kavuşacaktır.

Somon

Tahriş olmuş cilt ya da ciltte alana gelen beyaz ve siyah noktaların nedeni genel olarak Omega-3 noksanlığından kaynaklıdır.Yağ asitleri ise bu noktada cilt yapılandırması, elastiklik ve nem içeriğinden mesuldür. Ancak bu yağları beden sağlayamaz ve bunu dışarıdan yiyecek desteği olarak almanız gerekir. Bu bakımdan Omega-3 açısından zengin bir yiyecek kaynağı olan somon doğru bir seçim olacaktır.

Salatalık

Cildi ıslatmada ve canlandırmada tesirli usullerden biri olan salatalık; A, C ve K vitaminleri, kalsiyum, folik asit, magnezyum, silika, potasyum ve Omega-3 vitaminlerini kapsayan bir yiyecek maddesidir. Bu nedenle de cilt kuruluğunu önlemede çok fazla seçim edilir.

Cilt Kuruluğunu Gideren Besinler Nelerdir?Ceviz

Ceviz, esansiyel yağ asidi kapsayan bir gıdadır. Cevizin içinde barındığı yağ asitlerini bedenin kendisi üretemez. Omega-3, Omega-6 ve çinko da cevizde bulunur. Gün içinde 5-6 tane ceviz harcamak, günlük çinko ihtiyacının %6’sını karşılar ve bu vaziyet de bedenin iltihaplanmaya ve bakterilere karşı kuvvetlenmesini sağlar. Ayrıca cevizin içinde az ölçüde de seleyum ve protein vardır. Bu sebeple ceviz, hem cilt yaralarını iyileştirir hem de cilt sıhhatini ehemmiyetli miktarda takviyeler.

Zeytinyağı

Zeytinyağı öteki yağlara oranla daha tez sindirilir. Bu sebeple de oldukça sıhhatlidir. Ayrıca zeytinyağı, cilt maskelerinin hemen hemen hepsinde görebileceğiniz bir maddedir. Zira cildi yumuşatarak ıslatır ve cilde son derece ipeksi bir doku kazandırır.

MangoCilt Kuruluğunu Gideren Besinler Nelerdir?

Mangonun insan bedenine sağlamış olduğu bereketleri saymakla bitmez. Kanser, mide ve kemiklerin kuvvetlenmesine kadar her alanda aşırısıyla tesirlidir. Doğrudan olarak cilde uygulanan mango cildi pürüzsüzleştirir. Bu surattan mangoyu cildinize püre haline getirerek uygulamanızda büyük bereket vardır.

Avokado

Avokado, içinde barındırdığı yağlarla cildin nemli ve elastik kalmasına destek eder. Avokadodaki bileşenler aynı zamanda ihtiyarlamaya ve buruşukluklara karşı da oldukça tesirlidir. E vitamini açısından da zengin olan avokado, C vitamini barındıran gıdalarla beraber harcanırsa da cilt üzerinde çok daha fazla pozitif bir tesir vazgeçer. Takribî olarak yarım avokadoyla günlük E vitamini lüzumunuzun %10‘unu C vitamininin ise %17’sini karşılamış olursunuz.

Cilt Kuruluğunu Gideren Besinler Nelerdir?Nar

Nar, ehemmiyetli bir antioksidan kaynağıdır ve ellagic asit, Omega 5 ve punicic asitlerini içinde barındırır. Tam bu bileşenler de ihtiyarlamanın tesirlerini ehemmiyetli miktarda yavaşlatır ve cildi güneş ışınlarına karşı gözetir. Bunun yanında cildi ıslatarak cilt kuruluğunu da giderici bir tesire sahiptir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, müthiş bir hoşluk mahsulüdür. Ayrıca yalnızca cildinize uygulayarak harekât yapmayı gerektiren bir mahsul değildir. Hindistan cevizi yağını, kahvelerinizi ve yemeklerinizi kahvelerinizi tatlandırmak için de kullanabilir ya da her gün bir kaşık harcayabilirsiniz. Cildin ıslatılmasında oldukça yararlı olan Hindistan cevizi yağı, ciltteki gözeneklerden emilerek cildin pürüzsüz görünümünü gözetmeye takviyeci olur. Böylece cildiniz pürüzsüz ve yumuşacık bir görünüme kavuşacaktır.

Yazar: Sevinç Urgenç

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ