Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Bunalımdan Kurtulma Usulleri

  • 30 Eylül 2021
  • Bunalımdan Kurtulma Usulleri için yorumlar kapalı
  • 39 kez görüntülendi.
Bunalımdan Kurtulma Usulleri

Bunalım insan yaşamında var olan yeisli hallerin koyulaşmış halidir. Şahıs düşüncelerinde sıhhatsizdir. Ne düşüneceğini nasıl davranacağını bütün olarak kestiremez. Bu sebeple onda bir ekip gönülsüzlükler alana kazanç. Bunlar neler? Misalin yediği yemekten sevinç alamama, içtiği suyu tadamama kısacası yaşama dair ne kadar cümbüşlü ve hoş taraflar varsa bunlardan kendini bir adım uzaklaştırma biçimidir. Bunalım basite […]

8892_1663Bunalım insan yaşamında var olan yeisli hallerin koyulaşmış halidir. Şahıs düşüncelerinde sıhhatsizdir. Ne düşüneceğini nasıl davranacağını bütün olarak kestiremez. Bu sebeple onda bir ekip gönülsüzlükler alana kazanç. Bunlar neler? Misalin yediği yemekten sevinç alamama, içtiği suyu tadamama kısacası yaşama dair ne kadar cümbüşlü ve hoş taraflar varsa bunlardan kendini bir adım uzaklaştırma biçimidir. Bunalım basite alınacak bir vaziyet değildir. Bu şahsın yaşamını karartan en makûs ruh halidir. Şahıs can vermek ister, yaşamaktan asla sevinç alamaz Her şey ona göre boştur. Hiçbir şeyin anlam ve ehemmiyeti yoktur. Zati en büyük belirtisi sıhhatsiz düşüncelerdir. Bunu aralıksız yapıp, sitem ediyorsa bu şahsın bunalımda olduğunu gösterir. Peki bunalım nasıl geçer? Bu gidişatı ilaçlar dışında sıhhatli bir biçimde atlatmanın yolu var mıdır isterseniz bunu hep birlikte bilelim.

Bunalımda Natürel Yollarla Kurtulmanın Tesirli Usulleri

– Sabahları uyandığında güçlü bir kahvaltı yapın. Daha sonra spor için ön hazırlıklara başlayın. Ön hazırlık dediğimiz spor evveli ısınma hareketleridir. Daha sonra kendinizi hazır sezdiğinizde belli başlı spor egzersizlerini yaparak huzur bulun. Spor bunalımın geçmesine katkıda bulunmaktadır. Spor yaparak güne mutlu başlangıçlar yapabilirsiniz.
– Yeterli ölçüde su için. Su sizin daha faal olmanıza dayanakçı olacak ve size gözetecektir.
– İlaçlara asla sarılmayın. Çok fazla abartılı, intihar teşebbüsü vaziyetler olmadıkça ilaçlar ile yaşamayın. İlaçlar insanın yaşam enerjisini elinden alır. Şahıs ilaç kullandığında oldukça soğukkanlı ve boş bakar yaşama. Bu biçim yaşamak yerine mutlu olmayı sağlamak en iyisidir.
– Kendinizle konuşun. Hatta kendinizi denetleyin. Kusurlarınızı pekiştirin. Aynalara küsmeyin. Sosyalleşerek, destekleşerek, insan olduğunuzu kendinize anımsatın.
– Günlük kısa zamanlığına ılık duş alın. Gece atarken çay içmek yerine ılık süt için.
– Duygusal kitaplar yerine cümbüşlü kitaplar okuyun. Muhtemel oldukça gülün.
– Sıhhatli ve yeterli beslenin.
– Tasarılı ve disiplinli olun.
– Meyve yiyin.
– Bitki çayları için.
– Çocukları beğenerek zaman geçirin.
– Hoşlandığınız filmleri izleyin.
– Kendinize zaman tanıyın ve yaşamayı neşelen.
– Bunalımdan natürel yollarla kurtulmanın en tesirli yolu güçlü olmak, yılmamak, yaşamdan bırakmamaktır.
Bibliyografi:
ekişler.com

Yazar:Suna Korkmaz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ