Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Brezilya’ya Erişim: Rio Galeao Havalimanı

  • 14 Temmuz 2021
  • Brezilya’ya Erişim: Rio Galeao Havalimanı için yorumlar kapalı
  • 56 kez görüntülendi.
Brezilya’ya Erişim: Rio Galeao Havalimanı

Rio ya da uzun haliyle Rio de Janeiro, Güney Amerika kıtasında yer alan Brezilya‘nın en önde gelen şehirlerinden biridir. Söz mevzusu bu şehir, ülkenin en gözde mekanlarından ve de aynı zamanda başşehridir. Ülkenin başşehri olması nedeniyle bir hayli milli ve de beynelmilel önde gelen müessese burada merkezini bulundurur. Bu anlamda natürel olarak ülkenin iktisadi merkezi olma […]

Brezilya'ya Ulaşım: Rio Galeao HavalimanıRio ya da uzun haliyle Rio de Janeiro, Güney Amerika kıtasında yer alan Brezilya‘nın en önde gelen şehirlerinden biridir. Söz mevzusu bu şehir, ülkenin en gözde mekanlarından ve de aynı zamanda başşehridir. Ülkenin başşehri olması nedeniyle bir hayli milli ve de beynelmilel önde gelen müessese burada merkezini bulundurur. Bu anlamda natürel olarak ülkenin iktisadi merkezi olma özelliğini de haiz olan Rio de Janeiro, aynı zamanda kültürel ve de akademik alanda gizeme dışı bir yerdir. Brezilya ile aynılaşan bu şehir, öteki tam Brezilya şehirlerinin oldukça gizeme dışı bir biçimde önünde yer alır. Gerek yerli gerekse de yabancı ziyaretçiler, öncelikle bu şehre kazanç. Şehir, sahip olduğu egzotik coğrafya ve de abuhavayı ile senenin hemen her mevsiminde son derece ergonomiktir. Başka bir ifadeyle burada ne zaman kazançsanız gelin tropik hoş bir abuhava sizleri bekleyecektir. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa kıtasından çok rakamda ziyaretçiyi kendisine sürüklemeyi başaran bu şehir, bu anlamda Güney Amerika şehirleri arasında en yoğun turist trafiğine sahip şehir olarak da dikkatleri sürükler. Bu da ülkenin ve de şehrin, çok ehemmiyetli bir altyapıya sahip olmasını da natürel olarak lüzumlu kılmıştır. Rio de Janeiro şehrinin milli ve de beynelmilel hava taşımacılığında kullanılan birden çok hava alanı vardır. Bunların içinde en popüler olanı hiç kuşku yok ki, resmi ismiyle Rio de Janeiro Antonio Carlos Jobim Beynelmilel Havalimanı’dır.

Brezilya'ya Ulaşım: Rio Galeao HavalimanıHer ne kadar resmi olarak bu kadar uzun bir ada sahip olsa da millet arasında çok ama çok daha kısa bir adla anılır; ”Galeao Havalimanı”. Söz mevzusu bu hava alanı gerek Brezilya gerekse de başşehir Rio de Janeiro için son derece ehemmiyetlidir. Şehrin en yoğun yolcu trafiğine sahip olan hava alanı olma özelliğini haiz bu kuruluş, ülkenin tamı nazara alındığında ise, kendisine ikinci sırada yer bulur. İsmini dünyaca ünlü Brezilyalı müzik sanatçısı Antonio Carlos Jobim’den alan bu hava alanı, 5 Ocak 1999 tarihinden beri bu adla anılmaktadır. Dünyanın en daha önceki hava alanları arasında yer alan Galeao Havalimanı, 400 seneyi aşkın bir geçmişe sahiptir.

Brezilya'ya Ulaşım: Rio Galeao HavalimanıYüzölçümü ve de kuruluş kapasitesi ele alındığında Galeao Havalimanı, ülkenin en büyüğü konumundadır. Bu da natürel olarak çok ciddi bir sosyo-ekonomik bir girdi sağlar. Hem sivil hem de askeri havacılığa hizmet veren bu kuruluş, bir kamu mülküdür. Şirketi bu anlamda kamu teminatı ile olur. Son senelerde ekonomik anlamda bir dar boğaza giren Brezilya ekonomisi, havacılık anlamında da güç günler geçirir. 16 milyon seviyelerinde bir yolcu trafiği bulunan Galeao Havalimanı, geçtiğimiz seneye nazara yüzde 5’lik bir trafik kaybı yaşamıştır.

İstanbul’dan Brezilya‘ya olan seferlerinizde şayet Rio de Janeiro şehrine uçuyorsanız bu gidişatta Galeao Havalimanı’na ineceksinizdir. Vasati uçuş süresi, 10 saat kadardır.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ