Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Braga Neresidir?

  • 07 Temmuz 2021
  • Braga Neresidir? için yorumlar kapalı
  • 148 kez görüntülendi.
Braga Neresidir?

Braga, Avrupa Birliği’ne 1986 senesinde İspanya ile birlikte aza olan Portekiz‘in hudutları dahilinde yer alan bir kenttir. Bu kent, ülkenin başşehri Lizbon’la birlikte en önde gelen şehirler arasında bulunur. Coğrafyanın en gözde mekanlarından olan Braga, ülkenin tarih süresince en ehemmiyetli şehirlerinden biri olmuştur. Halen de Portekiz için çok ehemmiyetli bir yer olan Braga, iktisadi ve […]

Braga Neresidir?Braga, Avrupa Birliği’ne 1986 senesinde İspanya ile birlikte aza olan Portekiz‘in hudutları dahilinde yer alan bir kenttir. Bu kent, ülkenin başşehri Lizbon’la birlikte en önde gelen şehirler arasında bulunur. Coğrafyanın en gözde mekanlarından olan Braga, ülkenin tarih süresince en ehemmiyetli şehirlerinden biri olmuştur. Halen de Portekiz için çok ehemmiyetli bir yer olan Braga, iktisadi ve de kültürel anlamda ülkenin en köklü mesken yerlerinin başında kazanç. İber yarımadasının en kalabalık şehirleri arasında sayılan Braga, bu anlamda bölgenin en büyük eforlarının arasında yer alır. Yalnızca Portekiz için değil Avrupa Birliği için de çok bedelli bir mesken yeri olan Braga, bu anlamda koruma altında bulunan kentler arasında yer alır. Ülkenin kürese şehirlerinden olan Braga, her sene dünya şehirleri arasında yer almaktadır. Bir liman şehri olan Braga, bu anlamda ülke ekonomisinin can damarlarından biri halindedir. İktisadi olarak ülkenin ehemmiyetli merkezlerinden olan Braga, yalnızca ekonomik bir figür olarak kabul edilmez. Bunun yanı gizeme aynı zamanda da ülkenin kültürel olarak da en ehemmiyetli merkez şehirlerinden olan bu kent, bu sayede her sene popülasyonu oranında turist sürüklemeyi de muvaffak olmaktadır.

Ülkenin hudutları dahilinde yer alan en büyük iki şehrinden biri olan Braga, popülasyonu ile de dikkat çekicidir. Şehir merkezi nazara alındığı zaman, popülasyonu alt yukarıya 300 bin seviyelerinde olan Braga, tam şehir hesaba katıldığında ise takribî olarak 1 milyonluk bir popülasyonu barındırmaktadır. Bu anlamda Portekiz’in en kalabalık şehirlerinden biri olan Braga, popülasyonun oldukça ehemmiyetli bir kısmını da hudutları dahilinde ağırlar. Popülasyonun bu denli yüksek seviyelerde olmasının en ehemmiyetli sebebi kuşkusuz ki, ülkenin sahip olduğu en ehemmiyetli liman şehirleri arasında bulunuyor olması olayıdır. Bu da şehrin oldukça yüksek bir ekonomik efora sahip olmasına destekçi olmuştur. Her anlamda ülkenin en ehemmiyetli lokasyonlarından olma özelliğine sahip olan Braga, her sene çok rakamda yerli ve de yabancı ziyaretçiye de konut sahipliği yapar. Bu da şehrin iktisadi olarak elde ettiği kazanç dışında ayrıca turizm alanında da çok ehemmiyetli bir kazanca sahip olması neticesini doğurmuştur. UNESCO’nun da dikkatini sürükleyen bu şirin liman şehri, 1991 senesinde bizzat UNESCO tarafından UNESCO Dünya Serveti Listesi’ne dahil edilmiştir. Şehir her ne kadar Avrupa kıtasında yer alsa da coğrafi olarak Kuzey Amerika ile de doğrudan etkileşim halindedir. Bunun sebebi şehrin Atlantik Ummanı’na kıyısının bulunuyor olmasıdır.

Braga Neresidir?Şehir son derece tarihi olduğundan dünya üzerinde bulunan bir hayli ülkeden ihtimali de günümüz dünyasında mevcuttur. Bu anlamda şehre tarifeli seferler tertip eden havayollarından rastgele birini seçim ederek bu hoş Portekiz şehrine erişmeniz oldukça kolay olur. Şayet Türkiye’de yaşıyorsanız bu gidişatta Türk Hava Yolları aracıyla Braga şehrine erişmek oldukça kolaydır. Doğrudan tarifeli seferler mevzubahisidir.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ