Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Bohem Stili Dekorasyon

  • 30 Eylül 2021
  • Bohem Stili Dekorasyon için yorumlar kapalı
  • 54 kez görüntülendi.
Bohem Stili Dekorasyon

Fransa‘da belirlenmiş bir akım olan Bohem Stili özgür ve gezgin ruhlu insanlardan etkilenilerek günümüzdeki halini almıştır. Birbirinden çok değişik olan renkler, kalabalık görünüm ve canlı bir dekorasyon çeşididir. Bohem stil moda alanında da ön tasarıya çıkan stillerden biridir. Bohem stilini konuta uygulamak sanıldığı kadar güç değildir. Renk Kullanımı Bohem stili dekorasyonlarda en öne çıkan faktörlerden […]

Fransa‘da belirlenmiş bir akım olan Bohem Stili özgür ve gezgin ruhlu insanlardan etkilenilerek günümüzdeki halini almıştır. Birbirinden çok değişik olan renkler, kalabalık görünüm ve canlı bir dekorasyon çeşididir. Bohem stil moda alanında da ön tasarıya çıkan stillerden biridir. Bohem stilini konuta uygulamak sanıldığı kadar güç değildir.

Renk Kullanımı

Bohem stili dekorasyonlarda en öne çıkan faktörlerden biri renklerdir. Bohem stili çingene kültüründen etkilendiği için canlı, parlak ve kontrast renkler daha çok seçim edilir. Bohem stili dekorasyonlarda ters renklerin kullanımını görmek olasıdır. Bu stilde insanlar tamamen özgürdür. Hiç düşünmeden istediği renklerin hepsini bir arada kullanabilirler. Bazı insanlara çok karmaşık gelen bu stil iyi dekore edildiğinde çok etkileyici ve göz dolduran bir tasarım olmaktadır.

Desen Kullanımı

Bohem stilde en çok kullanılan dekor mahsulü müzakeresiz tekstildir. Çekyat üzerine veya Bohem Tarzı Dekorasyonevin muhtelif yerlerine yerleştirilen battaniyeler, mobilya üzerindeki kaplama desenler ve çeşit çeşit desende, renkte yastıklar ile Bohem stilini kolayca tutmak olasıdır. Bu stilde kullanılan desenler çoğunlukla geometrik biçimler veya natürel biçimler, baskılar biçimde olabilmektedir. Misal olarak çizgili nevresimler, çiçek desenli koltuklar veya örgü bir battaniye Bohem stili yansıtan desenler arasında yerini almıştır. Duvarları da değişik desen veya renkte duvar kâğıtları ile renklendirmek olasıdır. Renkleri mobilya ile vermeyi seçim eden şahısların duvarda desene kaçmaktansa koyu renkli duvarlar seçim etmesi gerekir.

Pespaye Oturma Üniteleri

Göçebe hayattan esin alınarak ortaya çıkan Bohem stilde mobilyalar da buna uygun olarak kolay taşınabilir mobilyalar biçiminde seçilir. Kırlent veya yastıklar ile bir oturma köşesi yaparak Bohem stilinin en kilit noktası halledilebilir. Aynı zamanda minderler ve sehpa ile bir kumpas da ayarlamak olasıdır. Genellikle bu harekâtlar için duvar köşeleri ideal olmaktadır. İnsanın yaratıcılığı Bohem stili çok etkilemektedir. Bir şeyleri birbiri ile kombin edebilmek ve onların duruşunu ayarlamak gerekir.

Kilim Kullanımı

Bohem stilde oldukça kolay ve rahat mobilya ve aksesuarlar seçim edilir. Bu nedenle ağır ve şık halılar genel anlamda seçim edilmez. Bohem stil dekorasyonlarda çoğunlukla renkli ve ince kilimlere yer verilir. Renkli kilimler odanın ambiyansını tamamen değiştiren bir detaydır. Bohem stil dekorasyonlar için kilim tercihi oldukça ehemmiyetlidir.

Yazar: Can Baskın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ