Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Bir Milyon Dolarlık Köpek: Tibet Mastifi

  • 15 Kasım 2021
  • Bir Milyon Dolarlık Köpek: Tibet Mastifi için yorumlar kapalı
  • 125 kez görüntülendi.
Bir Milyon Dolarlık Köpek: Tibet Mastifi

Gazete ve televizyonlarda görmüş olduğum bir haberde bir milyon dolarlık bir köpekten bahsedildiğini fark ettim ve okudum. Köpeğin türü Tibet Mastif’i.Hemen internetten bu köpek türü ile alakalı ufak bir araştırma yapmaya karar verdim. Yapmış olduğum bu araştırma neticesinde acayip bilgilere eriştim bu köpekle alakalı.

Bir Milyon Dolarlık Köpek: Tibet MastifiGazete ve televizyonlarda görmüş olduğum bir haberde bir milyon dolarlık bir köpekten bahsedildiğini fark ettim ve okudum. Köpeğin türü Tibet Mastif’i.Hemen internetten bu köpek türü ile alakalı ufak bir araştırma yapmaya karar verdim. Yapmış olduğum bu araştırma neticesinde acayip bilgilere eriştim bu köpekle alakalı.

Tibet Mastif’i türü köpekler büyük ve güçlü bir türdür. Kulakları v biçiminde alt doğru sarkıktır. Boyun ve baş kısmı oldukça büyüktür bu köpeklerin. Bedenleri öteki köpek türlerine göre oldukça ayırt edici özelliklere sahiptir. Boyun ve baş kısmındaki tüyleri şişkin bir biçimdedir. Genellikle siyah, kahverengi, gri renkte olurlar.Bu köpekler özellikle Tibet’te yetiştirilmektedir ve vasati ömürleri 15 yıldır.

Bir Milyon Dolarlık Köpek: Tibet MastifiBu köpeklerin Amerika Birleşik Devletleri’nde zenginliğin beş bulgusundan bir tanesi olduğunu gördüm. Şayet Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorsanız ve bir firmanız, büyük bir yatınız, dünyalar hoşu bir sevgiliniz, Ferrarri veya Porsche marka bir arabanız ve Tibet Mastif’i türü bir köpeğiniz varsa zenginsiniz demektir. Gerçi bunlara sahip olan bir insan yalnızca Amerika Birleşik Devletleri‘de değil her kıta da zengindir.Bu tür köpekler daha 2,5 aylıkken 15 kilo olmaktadırlar ve ayrıca bu köpeklerin öteki köpek türlerinin atası ve kralı olduğu belirtilmektedir. Geliştikleri zaman hatasız bedenleri ve heybetli duruşları ile hep ön tasarıda olmaktadırlar. Tibet Mastif türü köpeklerin öteki köpek türleri içinde en zeki tür oldukları da öğrenilir.

Şayet bir Tibet Mastif’i türü köpeğiniz varsa öteki köpek sahiplerini göre çok çok ön tasarıda olacağınızdan emin olabilirsiniz. Köpek besleyen, yetiştiren, eğiten dostların dikkatini sürükleyeceğinden eminim. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’de en çok bu cins köpekler yetiştirilmektedir ve çok pahalı maliyetlere satılmaktadırlar. Başlıkta da belirttiğimiz gibi bir Tibet Mastif’i bir milyon dolara dahi akdikeni bulabiliyor.

Yazar: Gökhan ÜNAL

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ