Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Bedenden Ödem Atma Yolları

  • 13 Nisan 2021
  • Bedenden Ödem Atma Yolları için yorumlar kapalı
  • 78 kez görüntülendi.

Bedenin en çok karşılaştığı kasvetlerden bir tanesi, aşırıca ödem ve kabarıklığa sahip olmaktır. Özellikle de sabah süreleri, yataktan kalkıp da aynaya baktığınızda, suratınızda, ellerinizde, ayaklarınızda ve muhtelif yerlerinizde şişlikler oluşmuş ise, öğrenilmelidir ki bedeninizde ödem oluşuyordur. Bu korkulacak ve çözümü olmayan bir mesele değildir. Bu kasveti zaman içinde yenmek olasıdır, ancak evvelinde neden ödem oluştuğuna […]

Bedenin en çok karşılaştığı kasvetlerden bir tanesi, aşırıca ödem ve kabarıklığa sahip olmaktır. Özellikle de sabah süreleri, yataktan kalkıp da aynaya baktığınızda, suratınızda, ellerinizde, ayaklarınızda ve muhtelif yerlerinizde şişlikler oluşmuş ise, öğrenilmelidir ki bedeninizde ödem oluşuyordur. Bu korkulacak ve çözümü olmayan bir mesele değildir. Bu kasveti zaman içinde yenmek olasıdır, ancak evvelinde neden ödem oluştuğuna dair nedenler iyi öğrenilmelidir.

Ödem oluşmasının sebepleri arasında,

Vücuttan Ödem Atma Yolları– Çok tuzlu yemeklerden harcama,
– Çok fazla tatlı yiyecek harcanması,
– Az ölçüde su içilmesi,
– Uzun süreli ayakta durma,
– Kumpassız uyku geçime gibi gidişatlar bulunmaktadır.

Bu nedenlerden ve tahlillerden yola çıkarak, bir ekip ödem önleyici adımlar yapılmalı ve bu sualin önüne geçilmelidir. Şayet ki kronik bir rahatsızlığınız, ehemmiyetli bir hastalığınız ya da eş biçimlerde büyüyen bir ekip rahatsızlıklarınız bulunmuyor ise, bu ödem atmanıza takviyeci olacak teklifler sizleri çok hafifletecektir.

1 Öncelikli olarak, bedeninizde oluşan ödemlerin gün içinde atılmasını sağlayan bir ekip besinler bulunmaktadır. Bu yiyeceklerin akışkan halleri de vardır. Misalin biberiye, kiraz sapı, ıhlamur ve funda yaprağı stili nebatların çayları, mevzubahisi akışkan yiyecek maddelerine misaldir. Bu çaylardan hazırlayarak bedeninizdeki şişlikleri indirebilmeniz olasıdır.

2 Öbür taraftan, yeşil yapraklı sebzelerin de bedendeki fazla suyu atarak kabarıklık indirdiği öğrenilmektedir. Şayet ödem meseleyi yaşıyorsanız, cinsli yeşil yapraklı sebzeler, sizlere çözüm olabilir.

3 Bu önlemlere ek olarak, posası fazla olan, başka bir deyişle posa yoğunluğu bakımından zengin olan yiyeceklerin harcanması da ehemmiyetlidir. Zira posalı besinler, metabolizmayı daha süratli ve daha faal çalıştırdığı için ödem ve eşi meselelerden bedenin kurtulması sağlanır.

4 Konutunuzda natürel yoğurt bulunması oldukça olası iken, her yerde kefir bulmak basit olmayabilir. Ancak her iki mahsul de, sindirim sistemi ve metabolizma genelinde değerlendirildiğinde, ödem atmaya takviyeci olmaktadırlar.

5 Son olarak, ödem atmak için konutunuzda da hazırlayabileceğiniz bir karışım sizleri çok rahat ettirecektir. 1 demet maydanoz, 2 adet salatalık ve 1 orta boy havucun suyu karıştırılır ve bir karışım elde edilir. Bir karışım haline gelen bu besinler içildiğinde ödem atılması sağlanabilir. Bu karışım, günde 2 ara öğün biçiminde harcanarak içildiğinde çok daha tesirli olmaktadır.
Bibliyografi:
sabah.com.tr/saglik/2016/03/25/vucuttan-odem-atma-yollari

Yazar:Gökçe Cömert

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ