Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Bedendeki Taze Yaraları Rehabilitasyon Etmek İçin 10 Konut Çözümü

  • 08 Ağustos 2021
  • Bedendeki Taze Yaraları Rehabilitasyon Etmek İçin 10 Konut Çözümü için yorumlar kapalı
  • 304 kez görüntülendi.
Bedendeki Taze Yaraları Rehabilitasyon Etmek İçin 10 Konut Çözümü

Bedende bir kesik, sıyrık veya yara oluştuğunda rastgele bir enfeksiyonu önlemek ve sızıyı gevşetmek için rehabilitasyon edilmelidir. Bazı gidişatlarda ilk desteği yapmak için rastgele bir ileri teknik öğrenmeye veya bazı tıbbi malzemelere sahip olmaya gerek yoktur. Mutfaklarda genellikle süratli destek ve tesirli bir rehabilitasyon sağlayabilecek şeyler vardır. Günlük kullanılan ve altta bulgular bazı malzemelerle yaralar […]

Bedende bir kesik, sıyrık veya yara oluştuğunda rastgele bir enfeksiyonu önlemek ve sızıyı gevşetmek için rehabilitasyon edilmelidir. Bazı gidişatlarda ilk desteği yapmak için rastgele bir ileri teknik öğrenmeye veya bazı tıbbi malzemelere sahip olmaya gerek yoktur. Mutfaklarda genellikle süratli destek ve tesirli bir rehabilitasyon sağlayabilecek şeyler vardır. Günlük kullanılan ve altta bulgular bazı malzemelerle yaralar rehabilitasyon edilebilir ve sızılardan süratli bir biçimde kurtulmak olası olabilir.

1-Kesikler İçin Aloe Vera

Vücuttaki Taze Yaraları Tedavi Etmek İçin 10 Ev ÇözümüAloe vera anti-inflamatuar özellikleri sebebiyle sarih yaraların yatıştırılması için muhteşem bir tercihtir. Makûs bir güneş yanığını uysallaştırmaya da dayanakçı olabilir. Konutta bu nebat varsa, yalnızca yaprağı kesilerek dikenli kenarları çıkarılıp suyu bunalabilir. Aloe veradan alınan taze suyun sarih yaraya uygulanması tamamen tehlikesizdir fakat yeniden de kullanmadan evvel bedenin minik bir bölgesinde sınama yapılmalıdır. Konutta bu nebat yoksa bir eczaneden veya çevrimiçi mağazalardan aloe vera jeli satın alınabilir.

2-Yaraları Arınmak İçin Tuzlu Su Çözeltisi

Bedenin bir yeri kesildikten sonra yapılacak ilk şey o kısmı iyice yıkamak ve arınmaktır. Çoğu şahıs hidrojen peroksitin böyle gidişatlarda en iyi seçim olduğunu varsayır, bu daha önceki bir kanıdır ancak cilde hasar verebilir ve bakterilere karşı % 100 tesirli olmayabilir. Öte yandan tuzlu su çözeltisi tehlikesizdir ve yaraları arınmak için en iyi yöntem olarak kabul edilir. Yarım çay kaşığı tuz, bir kadeh kaynar suya atılarak eritilir ve soğuması beklenir, ardından sterilize gazlı bezle yaraya hafifçe uygulanır.

3- Sarih Yaralar İçin Bal

Bakterileri öldürmek ve yaraların süratli iyileşmesini sağlamak için bal kullanmak çok tesirlidir. Balın, iyileşmeyi süratlendiren ve cilt iltihaplanmasını hakimiyet eden bağışıklık sistemini uyardığı ispatlanmıştır. Sarih yaranın olduğu kesime bal sürülüp pak bir gazlı bezle örtülmelidir.

4- Yanıklar İçin Buz

Dil veya bedenin başka bir kısmı yandığı zaman buz uygulanmalıdır. Buz, şişmeyi süratlice Vücuttaki Taze Yaraları Tedavi Etmek İçin 10 Ev Çözümüdurdurmak ve sızıyı eksiltmek için kullanılır. Bir yanığın süratlice rehabilitasyon edilmesi gerekiyorsa, dile veya etkilenen değişik bir bölgeye buz küpü uygulanabilir ve 1–2 dakika yakalanabilir. Uygulanmadan evvel buz bir havluya veya mendile sarılmalıdır.

5- Şişme İçin Buz Koliyi

Buz küpleri veya soğuk kompres yanıklara dayanakçı olabilirken, buz torbaları morluklar ve burkulmalar içindir. Bir buz torbası adaleleri gevşetir ve dokulardaki kanamayı kanamalar çürüklere, morarmaya neden olur durdurur ve aynı zamanda sızıyı eksiltir. Bir buz torbası doğrudan cilde uygulanmamalıdır. Uygulanacak alan ve buz torbası arasına bir bez veya havlu koyulması önerilir. 30 dakikadan daha uzun zaman yakalanmamalıdır.

6-Bakterilerin Dağılmasını Durdurmak İçin Elma Sirkesi

Özellikle aşırıca çizik ve kesik olması vaziyetinde elma sirkesi kullanılarak enfeksiyon önlenebilir. Bir çalışma, elma sirkesinin E. coli’yi öldürebildiğini ispatlamıştır. Cilde uygulaması için su ile seyreltilmelidir. Seyreltilmiş sirke 30 dakika kadar pak bir gazlı bez takviyesiyle meseleli bölgede yakalanabilir. Başka bir alternatif ılık bir banyo yapmak ve banyo suyuna bir kadeh elma sirkesi ilave etmektir. Bu yöntem çok fazla kesik ya da çizik olması vaziyetinde hepsinin aynı anda arınılmasına çok dayanakçı olabilir.

7- Sızıyı Gevşetmek İçin Çay Ağacı Yağı ve Nane Yağı

Her iki yağ da sızıyı ve irini gidermeye destek eder. Aynı zamanda antiseptik gibi Vücuttaki Taze Yaraları Tedavi Etmek İçin 10 Ev Çözümüdavranırlar, böylece enfeksiyonun daha fazla dağılması yasaklanır. Çay ağacı yağı ile nane yağının özellikleri birbirine benzese de uygulanma biçimleri değişiktir. Çay ağacı yağı doğrudan doğruya yara üzerine uygulanabilir ve yara bandı ile örtülmesi mesele değildir fakat tahrişi yasaklamak için nane yağının sarih yaralara uygulanmaması gerekir. Yaranın çevresine uygulanacak bir ya da iki damla nane yağı gevşeme sağlayacaktır.

8-Böcek Isırıkları İçin Kabartma Tozu

Böcek ısırmaları da bazen acı verir. Bir arı veya sivrisinek sokması vaziyetinde şişmeyi, kızarıklığı ve genel olarak yaşanan rahatsızlığı eksiltmek için kabartma tozu kullanılabilir. Bir macun haline gelinceye kadar kabartma tozu azıcık su ile karıştırılır ve etkilenen bölgeye 15 dakika süresince uygulanır. Böylece yaz aylarında can kasvet kaşıntılara karşı koyulabilir.

9- Kanamayı Durdurmak İçin Sarımsak

Sarımsak, sarih yaralara karşı gayrette kullanılabilir. Kanamayı durdurmaya, sızıyı ortadan kaldırmaya dayanakçı olur ve süratli iyileşme sağlar. Özelliklerinden en iyi biçimde faydalanmak için bir sarımsak macunu hazırlanmalı ve doğrudan yaraya uygulanmalıdır. Bir sargıyla örtülmeli ve 2 güne kadar yakalanmalıdır.

10-Kabarcıklar İçin Papatya

Papatya suyu ile yapılacak kompres, rahatsız edici kunduralardan kaynaklanan sızıları eksiltebilir, oluşacak kabarcıkları önleyebilir. Papatya natürel bir antiseptiktir. Papatya çiçekleri veya papatya çiçeklerini kapsayan çay poşetleri 15 dakika süresince bir kadeh ılık suda bekletilmeli ve sonra bu akışkan sterilize gazlı bezle veya nemlendirilmiş ılık papatya çayı poşetleri doğrudan değişmezlenerek uygulanmalıdır. Bir gece süresince meseleli bölgede yakalanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ