Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Bacaklarda Batık Yaradılışının Sebepleri ve Batık Gideren Natürel Yöntemler

  • 17 Şubat 2022
  • Bacaklarda Batık Yaradılışının Sebepleri ve Batık Gideren Natürel Yöntemler için yorumlar kapalı
  • 80 kez görüntülendi.
Bacaklarda Batık Yaradılışının Sebepleri ve Batık Gideren Natürel Yöntemler

Batık yaradılışı bütün bayanların ortak problemi diyebiliriz. Yanlış uygulamalar, yanlış epilasyon ve epilasyon sorasındaki uygulamalar da yaşanan problemler ne yazık ki batık yaradılışına neden olmaktadır. Yanlış uygulanan ağda operasyonu ve epilasyon operasyonu batık oluşunun başlıca sebebidir. Bunların yanı gizeme bacağın jilet ile ya da elektrikli epilasyon aleti ile arınılması da batık yaradılışına neden olmaktadır. Oluşan batık hem […]

Batık yaradılışı bütün bayanların ortak problemi diyebiliriz. Yanlış uygulamalar, yanlış epilasyon ve epilasyon sorasındaki uygulamalar da yaşanan problemler ne yazık ki batık yaradılışına neden olmaktadır. Yanlış uygulanan ağda operasyonu ve epilasyon operasyonu batık oluşunun başlıca sebebidir. Bunların yanı gizeme bacağın jilet ile ya da elektrikli epilasyon aleti ile arınılması da batık yaradılışına neden olmaktadır. Oluşan batık hem görüntü bozukluğuna neden olurken hem de lüzumlu ihtiyat alınmaz ise sağlık açısından da problem yaratabilmektedir. Bacakta batık oluştuktan sonra ilaç ya da natürel yöntemler kullanılarak batık arınılmaz ise bacaklarda iltihaplanmaya neden olabilir. Bunun yanı gizeme batık yaradılışı cilt türlerine göre de değişiklik göstermektedir.

Batık Yaradılışını Yasaklamak ya da Eksiltmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

a Kıl köklerini devamlı aynı güzergaha alan tüy alma yöntemlerinden uzak durulmalıdır. Misalin; jilet ve elektrikli epilasyon gibi
b Belli aralıklarla bacaklardaki ölü teni arınmak için peeling yapılmalıdır.
c Ciltteki ölü teni arınmak için yumuşayan cildinize kese yapabilirsiniz.
dKuru bir cilt kıl köklerinin ten yüzeyine çıkmasını maniler. Bu sebeple bacaklarınıza bol bol ıslatıcı sürerek kıl köklerinin kendiliğinden çıkmasına takviyeci olmanız gerekmektedir.
eBacaklardaki kılları arınmak için uzun zaman bilave etmeyiniz. Zira ağda sırasında uzun kılların kırılma olasılığı yüksektir.
f Bacaklardaki tüyleri arındıktan sonra tüy eksiltici krem ya da natürel karışımlar kullanmanız gerekmektedir. Özellikle ağda sonrası kılların daha geç çıkması için jilet ile arınma yönteminden uzak durmanız gerekmektedir.

Batık Gideren Natürel Yöntemler

Karbonat maskesi: Karbonat maskesi batık yaradılışına mani olmanın yanı gizeme batık oluşu ile birlikte alana gelen ciltteki kararmaya da iyi gelmektedir. Ayrıca karbonat kıl köklerinin zayıflamasını sağlar. Bu maskeyi hafta da bir kere belirli periyotlarla kullanmanız yeterli olacaktır. Minik bir kasenin içerisine 2,5 yemek kaşığı süzme yoğurt ile 1 yemek Bacaklarda Batık Oluşumunun Nedenleri ve Batık Gideren Doğal Yöntemlerkaşığı karbonatı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı bacaklarınıza ve özellikle batığın oluştuğu bölgeye sürün. Yumuşak hareketlerle sürmeniz fayda sağlayacaktır. Takribî 20 dakika kadar bilave ettikten sonra bacağınızı ılık su ile temizleyebilirsiniz.
Şeker ve limon peelingi: Bu yöntem karbonat maskesi gibi ciltteki kararmaları ve fazla tüylenmelere iyi gelmektedir. Özelliğin limonun içerisinde var olan asit özellikleri kıl köklerini zayıflatmaktadır. Ayrıca bu maske ölü tenin neden olduğu batık yaradılışı için önerilmektedir. Ölü teni atmak için yarım limon ile 3,5 yemek kaşığı şekeri karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı bacaklarınızı sürün. 15 dakika kadar bilave ettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.
Çay ağacı yağı: Çay ağacı yağı ile yapacağınız karışım iltihaplanmaları maniler. Çay ağacının yağı içerisinde bulunan antibakteriyel ve antiseptik özellikler batık ve batık ile oluşan iltihaplanmalara iyi gelmektedir. Bir kabın içerisinde 1,5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 4 damla kadar da çay ağacı yağı ilave ederek karıştırın. Daha sonra bu karışımı batık olan bölgeye masaj yaparak sürün. 10-15 dakika kadar bilave ettikten sonra ılık su ile durulayınız. Bu operasyonu bir hafta boyunca günde 1 kere yapabilirsiniz.
Aspirin spreyi: Bu yöntemi gün içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 2 su bardağı kaynamış suyun içeriisne 7 adet kadar aspirini atarak karıştırın. Daha sonra bu suyu süzerek bacağınıza püskürtmeyi sağlayacak sprey şişesine koyun. Gün içerisinde 1-2 kere bacağınıza püskürtüp 3 saat kadar beleyip ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Yazar: Nagihan Albayrak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ