Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Atanmış Sarımsak Nasıl Bozulmadan Saklanır?

  • 23 Haziran 2021
  • Atanmış Sarımsak Nasıl Bozulmadan Saklanır? için yorumlar kapalı
  • 150 kez görüntülendi.
Atanmış Sarımsak Nasıl Bozulmadan Saklanır?

Aşinayı gibi sarımsak oldukça bereketli bir yiyecektir. Sarımsak bir hayli hastalığa şifa olarak insan bedenine verim sağlamaktadır. Elbette ki sarımsağın gerek kokusu gerekse ceddip uğraşması oldukça güçtür. Bu surattan sarımsağı evvelden ceddip gizlemek hem zamandan kazandırır hem de ellerinize sarımsak kokusu bulaşmasını önler. Ancak evvelden atanmış fazla sarımsaklar nasıl bozulmadan saklanır öğrenmeyen pek çok birey vardır. […]

8487_sarimsakAşinayı gibi sarımsak oldukça bereketli bir yiyecektir. Sarımsak bir hayli hastalığa şifa olarak insan bedenine verim sağlamaktadır. Elbette ki sarımsağın gerek kokusu gerekse ceddip uğraşması oldukça güçtür. Bu surattan sarımsağı evvelden ceddip gizlemek hem zamandan kazandırır hem de ellerinize sarımsak kokusu bulaşmasını önler. Ancak evvelden atanmış fazla sarımsaklar nasıl bozulmadan saklanır öğrenmeyen pek çok birey vardır. Bu surattan sarımsağı tazeliğini gözeterek nasıl saklanması gerektiğini kısaca anlatmakta verim vardır. Her şeyden evvel atanıp saklanacak olan sarımsağın iyi ve nitelikli olması uzun ömürlü olması bakımından büyük ehemmiyet taşır. Hoşsa atanıp hazır hale getirilen sarımsaklar daha sonra saklanmak üzere böler. Elbette ki kullanmak istediğinizde çok rahatça gizlediğiniz yerden çıkarıp kullanabilirsiniz.

Evvelden atanmış fazla sarımsak nasıl bozulmadan saklanır, diye düşünüyorsanız yazımıza kulak verin. En çok kullanılan sarımsak gizleme usullerinden biri de sırça kavanozda buzdolabında muhafaza etmektir. Birkaç diş sarımsağınızı minik bir sırça kavanoza içine zeytinyağı koyarak buzdolabına kaldırın. Sarımsak aromasını kendi içine sürükleyen zeytinyağını da salatalarınıza koyarak farklı bir lezzetler de tutmuş olursunuz. İsterseniz zeytinyağı yerine suda koyabilirsiniz. Bunun yanı gizeme sarımsağı rende takviyeyi ile rendeleyerekte gizleyebilirsiniz. İçerisine bir fiske tuz azıcıkta zeytinyağı ilavelerseniz muhteşem bir sarımsaklı sos elde edersiniz. Bir başka sarımsak gizleme biçimi ise sarımsakla tuz karışımıdır. İyice kıyılan sarımsaklara tuz ilave ettikten sonra sırça gizleme kabına koyun.

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ