Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Angelina Jolie Kimdir?

  • 09 Ağustos 2021
  • Angelina Jolie Kimdir? için yorumlar kapalı
  • 99 kez görüntülendi.
Angelina Jolie Kimdir?

Angelina Jolie Kimdir?

Angelina Jolie Pitt, 4 Haziran 1975 tarihinde Amerikan Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles şehrinde dünyaya gelmiştir. Amerikalı bir oyuncu olan Angelina Jolie, aynı zamanda film imalcisi ve iyilik elçisidir. Profesyonel oyunculuğa hali hazırda devam eden Jolie, kariyerinde bir hayli mükâfata layık görülmüştür. Bunlar arasında en ehemmiyetlileri, Oscar ya da başka bir ifadeyle Academy Mükâfatı ve Altın Küre Mükâfatı’dür. Angelina Jolie, kendisine en çok fiyat ödenen kadın oyuncu olma özelliğine de sahiptir. Angelina Jolie, daha çocukluk senelerinde oyuncu olan babası Jon Voight sayesinde setlere girmeyi muvaffak olmuştur. Babası da oyuncu olan Jolie, 1993 Cyborg isimli üretimde rol almış ve böyle Hollywood kariyerine başlamış oldu.

joBu filmin ardından 1995 senesinde Hackers isimli üretimde ilk başrolünü oynayan Jolie, galibiyetli bir performans sergilemiştir. Daha sonra sırasıyla Kemik Koleksiyoncusu, George Wallace ve Gia gibi imallerde rol alan Angelina Jolie oldukça galibiyetli bir iş çıkarmıştır. Kendisine Oscar kazandıran imal ise, ”Girl, Interrupted” filmi olmuştur. Bu filmde ıslahhanede yetişen bir genç kızı canlandıran ve Winona Ryder ile birlikte oynayan Jolie ”En İyi Destekçi Oyuncu Mükâfatı” ne layık görülmüştür. Jolie’ye temel namı getiren imal ise bir video oyunu uyarlaması olan Tomb Raider’dir. Tomb Raider’ın serilerinde rol alan Jolie, hatırı sayılır bir hayran kitlesine erişmiştir.

Angelina Jolie Kimdir?

1996 senesinde Jonny Lee Miller ile evlenen Angelina Jolie’nin konutluluğu 3 sene kadar sürmüş ve Angeline Jolie 1999’da eşinden boşanmıştır. Boşanmasının ardından Billy Bob Thornton ile tanışan ve ilişki yaşamaya başlayan Jolie, 2000 senesinde evlenmiş ve çiftin bu konutluluğu Jolie’nin ilk konutluluğu gibi 3 seneden fazla sürmemiştir. 2003’te Billy Bob Thornton’dan parçalayan Angelina Jolie 2005 senesinde ”Bay ve Kadın Smith” filminin çekimleri sırasında Brad Pitt ile tanışma fırsatı bulmuş ve çift aşk yaşamaya başlamıştır. 2005’te aşk yaşamaya başlayan çiftin bu ilişkiden biyolojik çocukları da olmuştur. Bunun yanı gizeme Angelina Jolie’nin evvelden evlat edindiği çocuklarının yanı gizeme çiftin sonradan edindikleri evlatlık çocuklarla birlikte toplamda 6 tane çocukları olmuştur. Angelina Jolie ile Brad Pitt, resmi olarak 2014 senesinde dünya evine girmişlerdir.

2001’de başlayan Lara Croft İvedisi’nin yanı gizeme 2005’te Bay ve Kadın Smith, 2007’de A Mighty Heart, 2008’de Wanted ve Changeling isimli imallerde rol alan Angelina Jolie, hatırı sayılır bir hasılat elde etmiştir. Daha sonra 2011’de In the Land of Blood and Honey ve 2014’te Ubroken ve Maleficent’te rol alan Jolie, oldukça galibiyetli neticelere imza atmıştır. Özellikle en büyük hasılatını bir Disney imali olan Maleficent ile elde eden Jolie, dünyanın en çok kazanan kadın oyuncusu haline gelmiştir.

Yazar:R. Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ