Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Amerika’nın Kesinlikle Görülmesi Gereken 7 Ulusal Parkı

  • 02 Temmuz 2021
  • Amerika’nın Kesinlikle Görülmesi Gereken 7 Ulusal Parkı için yorumlar kapalı
  • 142 kez görüntülendi.
Amerika’nın Kesinlikle Görülmesi Gereken 7 Ulusal Parkı

Ulusal Parklar, tabiatın bize sunmuş olduğu hoşluklardan bazılarıdır. Amerika, Ulusal Parklar’ını tanıtma mevzusunda, öbür ülkelere kıyasla daha başarılıdır. Ulusal Parklar, tabiatın bize yansıtmış olduğu hoşlukları bir tablo gibi aktarmaktadır. Ulusal Parklar’ın bu kadar büyüleyici olmasını bir sebebi de, yaradılış sürecinin milyonlarca sene sürmesinden kaynaklanmaktadır. Ulusal Parklar’da, muhtelif bitki örtüleri ve birçok hayvan bulunmaktadır. Aileniz ile […]

Ulusal Parklar, tabiatın bize sunmuş olduğu hoşluklardan bazılarıdır. Amerika, Ulusal Parklar’ını tanıtma mevzusunda, öbür ülkelere kıyasla daha başarılıdır. Ulusal Parklar, tabiatın bize yansıtmış olduğu hoşlukları bir tablo gibi aktarmaktadır. Ulusal Parklar’ın bu kadar büyüleyici olmasını bir sebebi de, yaradılış sürecinin milyonlarca sene sürmesinden kaynaklanmaktadır. Ulusal Parklar’da, muhtelif bitki örtüleri ve birçok hayvan bulunmaktadır. Aileniz ile muhteşem bir gezintiye çıkmak istiyorsanız, Ulusal Parklar’ı ziyaret edebilirsiniz. Özellikle, Amerika’da bulunan birçok Ulusal Parklar, ziyaretazabır tarafından büyük alaka ile ziyaret edilmektedir. Turistlerin gösterdiği kadar Amerika’nın yerli milletinin de Ulusal Parklar’a yoğun alaka gösterdiğini söyleyebiliriz. Millet günlük spor etkinliklerini, Ulusal Parklar’da hakikatleştirmektedir. Yediden yetmişe, tüm kesimden insanlar Ulusal Parklar’ı çok sık ziyaret etmektedirler. Parkların içi cıvıl cıvıl insanlarla kaynarken, aynı zamanda doğayı keşfetmek için bir fırsat tutmuş oluyorsunuz. Amerika, Ulusal Parklar’ın korunması ve pakliğine hoş misal olan ülkelerden bkocamandır. Buradaki Ulusal Parklar’ın içinde çöp bulmak ihtimalsizdir. Yapılan birçok muhtelif etkinlikler ile ulusun uğrak yeri olan bu Ulusal Parklar, aynı zamanda da ülkeye ekonomik kazanç sağlamaktadır. Bir gün yolunuz Amerika’ya düşerse, altta sıralamış olduğumuz Ulusal Parklar’dan kesinlikle bcerahati ziyaret etmenizi nasihat ederiz.

Kanal Adaları Ulusal Parkı, Kaliforniya

Kanal Adaları Ulusal Parkı, Kaliforniya kıyılarında bulunan beş adadan oluşmaktadır. Bu adalarda Dünya’nın hiçbir yerinde bulunmayan 150 çeşit hayvan ve bitki cinsi bulunmaktadır. Turistlerin adayı ziyaret etmesinin sebeplerinden birisi de, adadaki spektrumdur. Sizler de yeni bulgulara çıkmak istiyorsanız, Kaliforniya’daki Kanal Adaları Ulusal Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz.

8029_voyageurs_milli_parkiVoyageurs Ulusal Parkı, Minnesota

Voyageurs Ulusal Parkı’nın oldukça etkileyici bir hoşluğa sahip olduğunu söylemek hiç de güç değildir. Parkın içinde bulunan bhücumlukların üzerini kaplayan zambaklar, ortaya eşsiz bir hoşluk sunmuştur. Bu parkta bulunan taşlar ve kayaların, Dünya’mızın yaradılışı ile aynı yaşta olduğu hipotez edilmektedir. Ancak tabi ki, bunlar birer kuram olarak kalmıştır. Kesin bir açıklama bugüne dek yapılmamıştır.

Wind Mağarası Ulusal Parkı, Güney Dakota

Wind Ulusal Parkı’nın görülmeye değer muhteşem bir hoşluğu vardır. Ulusal Park’ın içinde bulunan birçok mağara ve sırlı görüntü turistlerin alakasını sürüklemektedir. İnsana huzur veren Wind Mağarası Ulusal Parkı, oldukça görülmeye değer bir hoşluğa sahiptir.

8029_congaree_milli_parkiCongaree Ulusal Parkı, Güney Karolina

Yeşil doğaya hasret kaldıysanız, kesinlikle gitmeniz gereken bir Ulusal Park’tır. Parkın insanı gevşeten yürüyüş yolları, sizi bambaşka bir diyara götürecektir. Ulusal Park’ta çok sayıda kuş cinsi bulunmaktadır. Amerika milletine göre, Congaree Ulusal Parkı’na kuşların konutu da denilmektedir. Ulusal Park’ın içerisinde birbirinden renkli ve farklı cinsteki kuşlarla karşılaşmanız sizi oldukça afallatacaktır.

8029_badlands_milli_parkiBadlands Ulusal Parkı, Güney Dakota

Badlands Ulusal Parkı, Dünya’daki en büyük fosil farkllılıklarına konut sahipliği yapmaktadır. Yapılan araştırmalara göre fosil yataklarının yaradılışının bir kaç milyon sene evveline dayandığını söyleyebiliriz. Düz bir ova manzarası olan Badlands Ulusal Parkı’nı, ziyaret etmek size büyük bir huzur verecektir

Olimpik Ulusal Parkı, Washington

Spor yaparken tabiatın hoşluklarını keşfetmek istiyorsanız, gitmeniz gereken yerler Olimpik Ulusal Parkı’dır. Bu parkta, dağları tırmanan ve koşu yarışları yapan insanlarla karşılaşmak muhtemeldir.

B8029_big_bend_milli_parkiig Bend Ulusal Parkı, Teksas

Güneş, Ay ve gün batımını izlemeyi severlerin neşe alacağı bir Ulusal Park’tır. Şayet dağa tırmanış sporları ile uğraşıyorsanız, Big Bend Ulusal Parkı size fantastik coşku verici bir parkur sunmaktadır. Ayrıca, parkta uzun uzun yürüyüş yapan insanlara da sıkça tesadüfülmektedir. Bu park, spor ve doğayı iç içe sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ