Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Albeniyi Yansıtan 22 Beden Dili İşareti

  • 16 Ocak 2022
  • Albeniyi Yansıtan 22 Beden Dili İşareti için yorumlar kapalı
  • 96 kez görüntülendi.
Albeniyi Yansıtan 22 Beden Dili İşareti

Karşımızdaki insanı etkileyen evrensel ve eşsiz şeylerden biri de beden dilinin yarattığı karşı mevzulamaz cazibedir. Rastgele bir nedenle ilgilendiğiniz bir bireyin size ne zaman ilgi duyduğunu öğrenmek, zamanınızı boşa tüketmediğinizi veya yatırım yapmaya değer bir ilişki olup olmadığını kavramak kısa süren insan yaşamı için son derece için ehemmiyetlidir. Bazen karşınızdaki şahıs kibar olabilir ve sizi […]

Karşımızdaki insanı etkileyen evrensel ve eşsiz şeylerden biri de beden dilinin yarattığı karşı mevzulamaz cazibedir. Rastgele bir nedenle ilgilendiğiniz bir bireyin size ne zaman ilgi duyduğunu öğrenmek, zamanınızı boşa tüketmediğinizi veya yatırım yapmaya değer bir ilişki olup olmadığını kavramak kısa süren insan yaşamı için son derece için ehemmiyetlidir. Bazen karşınızdaki şahıs kibar olabilir ve sizi sert bir biçimde hayal kırıklığına uğratmak istemeyebilir, ancak beden dili size hakikatinde uzun vadeli duygusal bir ilişkiyle ilgilenmediklerini kesin bir biçimde söyleyecektir.
Beden dilinin cazibe doğuran kaliteyi, kadınlar ve erkeklere göre azıcık değişiklik gösterir. Bazı beden dili hareketleri yalnızca kadınlar tarafından sergilenirken kimileri ise tümüyle erkeklere mahsustur. Bununla beraber, cinsiyet fark etmeksizin ortak herkeste göreöğreneceğimiz albeniyi Cazibeyi Yansıtan 22 Vücut Dili İşaretiçoğaldıran bir hayli beden dili hareketi vardır. Bu yazımızda kadınlar ve erkeklerde albeniyi çoğaldıran beden dili hareketlerini bağımsız olarak ele alacağımız gibi her iki cinsiyette de albeniyi çoğaldıran birtakım beden dili işaretlerini ele alacağız.

Kadınlarda Albeniyi Yansıtan Beden Dili Hareketleri

Cazibe ve beden dili kadınlar söz mevzusu olduğunda neredeyse binlerce yıldır insan nesli için en önemli ve en hayati mevzuların başında gelmektedir. Bu mevzu kimi zaman muhtelif dini, sosyal ahlaki etkenlerin de tesiriyle her zaman gündemde olmuştur. Bu bakımdan kadınlar albeniyi çoğaldıran beden dili hareketlerini şuurlu veya şuursuz biçimde çok sık kullanmaktadırlar. Kadınlar bir erkeğe sürükleyiciliğini ilk olarak beden dili aracılığıyla gösterirler. Bir kadının albenisini bedenini nasıl konumlandırdığından, ellerini bedenin öteki unsurlarıyla nasıl kombine olarak kullandığına kadar çok değişik biçimlerde göreöğreniriz. Bilimsel çalışmalar göstermektedir ki kadınların beden dili baskın olarak kullanan ve hakim tarafını öne çıkaran erkeklere daha çok ilgi duymaktadır. Kadınlar albeniyi çoğaldırırken hareketleriyle hakikatinde vermek istedikleri ileti itaatkarlık ve doğurganlığın eforudur. Kadınlar beden dilini şekillendirerek özünde doğurganlığa ve itaatkarlığa dönük bu iletiyi yaymak isterler.

Doğurganlık Vurgusu

Beden dili sürükleyiciliğinin doğurganlıkla alakalı olan kısmı büyük oranda cinsel sürükleyiciliğe dönüşmüş olarak karşımıza çıkar. Bir kadın bir erkekten etkilendiğinde, otomatik olarak bedeniyle doğurganlık bulguları göstermeye başlar. Bu hareketler kültüre ve abuhavaya göre değişebileceği gibi başlıcaları şunlardır: Saçıyla oynamak veya saçını sürüklemek. Cinsellik uyandıran feramonları etkin hale getirmek ve yaymak için başını eğebilir, boynunu yana kaydırır nitekim “gerdan kırmak” deyimi oldukça yaygındır. Kadınlar feramon yaymak için baş ve boyun hareketlerinin yanı gizeme yumuşak derili bölgelerini göstermek için giysisiyle oynar, el bileklerini dikkat toplayacak biçimde öne çıkarır. Bu saydığımız hareketlerin kültüre ve konuma göre rakamsız türevi olabileceği gibi bilinçdışı tarafından otomatik olarak sergilenirler. Bahsi geçen hareketlerin tümüyle bu emellerle kullanıldığı yahut yalnızca bu iletileri verdiğini düşünmek de yanlış olacaktır.

Çanta Konumlandırma ve Tutuş Biçimi

Bir kadının çantasını nasıl yakaladığı, size yaklaşım biçimi ve size alaka gösterip göstermediği hakkında çok şey söyleyebilir. Şayet bir kadın kendini rahatsız seziyorsa veya konuştuğu bireyle ilgilenmiyorsa, çantasını bedenine doğru meblağ veya kucağına koymak suretiyle kendisiyle aranızda bariyer oluşturur. Öte yandan, bir kadın karşısındaki şahsı çekici bulduysa ve ona alaka gösteriyorsa çantasını masaya, yere ya da arttaki sandalyeye koyabilir. Tam bunların dışında çantayı tutuş ve konumlandırma biçimi kalabalık güven Cazibeyi Yansıtan 22 Vücut Dili İşaretivermeyen bir yerse, güvenlik sebebiyle çantasını yakalamaya devam edebileceğini ve bunun iyi bir alaka göstergesi olamayabileceğini unutmamak gerekli.

Dudak Yalama

Kadınlar birisinden etkilendiğinde veya birisini etkilemek istediğinde sık sık dudaklarını yalar. Bunu maksatlı olarak alaka göstermek için yapabilirler, ancak çoğu zaman yaptıklarının farkında dahi olmadıkları tespit edilen bir harekettir. Bu gidişat zaruretten dolayı dilini dudakların üzerinden geçirmesi ya da kuruyan dudaklarını ıslatmak istemesi de olabilir. Bunu kavramanın yolu göz teması devamlılığında uyur. Eğer kadın söz mevzusu dudak yalama hareketini sık göz temasına eşlik edecek bir biçimde yapıyorsa bu kesin bir alaka ve cazibe işaretidir. Nitekim erkekler de bu hareketi sergileyen kadının albenisi karşısında yeterince düşüncesiz kalamazlar.

Kalça İtme

Kadını albenili veya popüler deyimle seksi gösteren en evrensel hareketlerden biri de kalçayı arkaya doğru kaldırmadır. Bu hareket tek başına bir beden dili işareti olmayıp muhtelif uzuvlar eşlik edecek biçimde kombine olarak sergilenir. Kadın bu hareketiyle doğurganlık eforunu sergiler temelinde. Kadın cinsel ve duygusal olarak birine ilgi duyduğu civarda kalçasını ve boynunu arkaya iterek omuzlarını kaldırır. Bu duruşta kadının bedeni tümüyle hareket ederek bir nevi sarih bir davet iletiyi verir. Bu harekette kalça iterek kadın, göğüslerini öne çıkarır. Her iki hareketle de faize hünerinin eforu pazarlanır. Öteki cazibe çoğaldıran hareketlerde de olduğu üzere bunda da kadın bu hareketi şuurlu olarak cinsel/duygusal davet iletiyi verirken tamamen lüzuma bağlı lüzumluluğun yansıması da olabilir. Burada ehemmiyetli olan hareketin sıklığıdır.

Erkeklerde Albeniyi Çoğaldıran/İfade Eden Beden Dili İşaretleri

Erkeklerin bir kadına albenisini sunmada bir hayli beden dili çeşidi vardır. Erkeklerin söz mevzusu işaretleri büyük oranda erkeksiliği ifade eden hareketlerden oluşur. Bu beden dili hareketleri karşılarındaki kadınla nasıl bir ilişki seviyesi ve cinsi geliştirmek istedikleri hakkında da ipucu verir.

Faize Maharetlerini Göstermek

Kadınlar gibi, erkeklerin de bir kadına ilgi duyduklarında faize maharetlerini göstermeleri olasıdır. Bunun için erkek dümdüz ayağa kalkabilir boyunu ve cüssesini göstermek ismine, omuzlarını üçgen biçim oluşacak stilde kasabilir ve ayaklarını omuz genişliğinden azıcık daha fazla olacak biçimde açabilir. Bu sarih ancak baskın duruş bedenlerini gösterir ve cinsel maharetlerine güvenlerini ifade eder. Ayrıca ellerini açıp avuç içini sergilemeleri de albeniyi ve daveti tetikler.

Kalkmış Kaşlar

Erkekler, birisine ilgi duyduklarında veya alaka görmek istediklerinde sık sık kaşlarını kaldırırlar. Cazibeyi Yansıtan 22 Vücut Dili İşaretiGenellikle, daha fazla etkileşime davet etmek olarak görülür. Kaşların usulca yükselmesi veya bir kaşın süratlice yukarıya çıkıp inmesi lüzuma bağlı bir vaziyeti ya da tiki gösterebilir. Bazı erkekler bunu maksatlı olarak yapar, ancak bu hareket bilinçaltından doğan bir çekim işareti de olabilir.

Bölmüş Dudaklar

Erkekler, kadınlar gibi dudaklarını yalamazlar, ancak çekici oldukları bir kadınla göz teması kurduğunda dudaklarını kısa vakit ayrık yakalayabilirler. Bu, uzun süren veya kısa süreli bir gidişat olabilir ve genellikle gözle teması veya öteki insandaki sürükleyiciliği fark etmiş olmaya eşlik eder.

Sıradandan Fazla Sarih Burun Delikleri

Bir adamın suratındaki sıradandan fazla sarih burun delikleri ve sarih ifade, etkileşime tamamen girdiğinin kesin bir işaretidir. Bu, adamın sohbete çok fazla ilgi duyduğunu veya kendisiyle öteki şahıs arasında neler olup bittiğini gösterir. Sarih, geniş burun delikleri ayrıca fiziksel, cinsel çekimin bir işareti olabilir. Bu genellikle bilinçaltı tarafından tetiklenen bir cazibe doğuran bir beden dilidir.

Elleri Bel Bölgesinde Değişmezlemek

Elleriyle bel bölgesini tutarak duran bir adam, konuştuğu kadını farkında olmadan etkiliyor. Bu şuurlu veya bilinçaltı tarafından geliştirilen bir beden dili olabilir. Kalçadaki veya beldeki eller, bedenin öteki insanlara verdiği sarih bir davettir. Elleri bu vurguyla doğrudan cinsel bir ileti sunuyor olabilir. Eş biçimde bir öteki cazibe bulgusu da bacakları sarih otururken veya ayakta dururken ellerini aynı konumda ayarlamaktır.

Her İki Cinsiyette de Cazibe Çoğaldıran Ortak Beden Dili İşaretleri

Cinsiyet veya cinsel yönelim ne olursa olsun albeniyi çoğaldıran yaygın bir hayli beden dili işaretleri vardır. Bu beden dili bulgularını, buluşmanızda olan birinden görürseniz, uğrunuzun yaver gittiğinden ve karşınızdakinin daha fazla etkileşime girmeye çok meraklı olduklarından emin olabilirsiniz.

Müsaitliği Sezdirme

Hem erkekler hem de kadınlar, müsait olduklarını gösteren insanlara daha çok ilgi duyuyor ve hem erkekler hem de kadınlar, birilerini daha iyi tanımakla ilgilendiklerinde uygunluklarınıCazibeyi Yansıtan 22 Vücut Dili İşareti gösterme meylindedir. Kullanılabilirliği göstermek, kolları çapraz ve bacakları çapraz olan sarih bir duruşa sahip olabilir. Erkekler ve kadınlar, ayakları, masaları veya telefonları yerine, öteki bireylerin suratına yukarıya bakarak da kullanılabilirlik göstereceklerdir.

Tebessümme

Tebessümme, erkeklerin ve kadınların uygunluklarını göstermeleri için başka bir yaygın yoldur. Tebessümme, başkalarına alaka göstermenin ve cazibe çoğaldırmanın başka bir yoludur. Bazı tebessümmeler iyi bir izlenim vazgeçmeye veya çekici görünmeye çalışmaya zorlanabilir. Bununla beraber, şayet tebessümme reel ise, sarih olacaktır ve tebessümme onların gözlerinden ruhlarına da erişecektir. Şayet bir şahıs size gerçekten tebessümüyorsa ve tebessümmekten başka bir şey yapamıyorsa, bu sizi cezbeder.

İlgilendiğin Bireye Doğru Eğilmek

İnsanlar başkalarıyla etkileşime girdiklerinde, o bireye doğru eğilirler. Bir grup insandaysanız ve birileri özellikle size doğru eğilirse, onların size ilgi duyduklarını ve ötekilerinden daha fazla dikkat ettiklerini gösterir. O size ne kadar yanaştıysa, size o kadar ilgi duyduğu söylenebilir.

Başını Eğmek

Başını yatırmak, alakayı gösteren beden dili işaretlerindendir. Bir konuşma sırasında karşınızdaki şahıs başını eğiyorsa, söylenenlere dikkat ve özen gösterdiği anlamına kazanç. Biri size ilgi duyuyorsa, alakalarını ve alakalarını göstermek için başlarını eğeceklerdir. Kadınlar, erkeklerden daha çok başa söz mevzusu bireye doğru yatırma meylindedir.

Kızarmak

Birisi fiziksel olarak bir başkasına çekici geldiğinde, kızarır veya rengi değişmeye başlar. Çekim geliştikçe, kan bir yüzde kızarıklık yaparak suratın tamamına doğru akar. Bu, her iki türde de hakimiyet dışı büyüyen bir şeydir. Bu fiziksel sürükleyicilik karşısında bedenimizin verdiği otomatik bir tepkidir. Her iki cinsiyette de yaygın olarak görülür. Suratın bu biçimde kızarıyor oluşu albeniyi çoğaldıran natürel bir yoldur. Nitekim geçmişten günümüze kozmetik sanayisinde ve makyaj tekniklerinde surata kızarmış al bir görüntü vermek her kültürde karşımıza çıkan bir vaziyettir.

Ayakların Doğrultuyu

İnsanlar ayaklarını otomatik olarak ilgi duyduğu insanın bulunduğu istikamete doğrulturlar. Birisinin ayakları size doğruysa, bu netlikle bir cazibe bulgusu olmasa da, en azından etkileşimle ilgilendikleri anlamına kazanç. Ayakları çıkışa doğru yöneldiyse, muhtemelen vaziyetten rahatsız oldukları ve civarı terk etmeyi düşünüyordur.

Göz Teması

Birisi sizinle göz teması kurduğunda, bu netlikle bir alaka işaretidir. Göz teması, söz mevzusu kimsenin size dikkat ettiği anlamına kazanç ve onların alakasını sürüklediğinizi gösterir. Uzun süreli göz teması size karşı bütün bir dikkat olduğunun ve onlara ne sunacağınız gerektiğiyle ilgilenildiğinin kesin bir işaretidir. Öte yandan, birisiyle konuşuyorsanız ve gözlerinin odağını sık sık değiştirmesi gidişatında, karşınızdaki bireyin etkileşime bütün olarak dahil olmayabileceğini gösterir.

Hareket Sürati

Bedeninizi hareket ettirme veya kaydırma sürati, ruh haliniz hakkında çok şey söylüyor. Usulca ve maksatlı olarak hareket ettiğinizde, kendinize çok güvendiğinizi ve dikkatini sürüklediğinizi gösterir. Hareketler süratli ve sarsıntılı olduğunda, bireyin son derece gergin olduğunu ve vaziyete güvenemeyeceğini gösterir. Bu da yavaş ve kendinden emin hareketlerin albeniyi çoğaldırmada tesirli olduğunu ifade eden bir beden dili sinyali olarak değerlendirilebilir.

Saça Değmek

Cazibeyi Yansıtan 22 Vücut Dili İşaretiSaça değmek netlikle cazibe bulgusu olabilir, ama aynı zamanda gerginlik ve rahatsızlık bulgusu da olabilir. Bir erkek elini tam elini saçlarından geçirirse, genellikle kadına ilgi duyduğunu gösterir. Bir kadın saçını hafifçe kıvırıyorsa veya uçlarıyla oynuyorsa, öteki çekim bulgularıyla beraber bu onun albenisini çoğaldıran bir etmen olarak görülebilir. Bununla beraber, kadınlar sıklıkla rahatsız olduklarında hatta korktukları zaman saçlarını değebilir veya oynayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ