Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Adsense Yazıtipi Değiştirme Özelliği Kullanıma Sunuldu

  • 04 Kasım 2021
  • Adsense Yazıtipi Değiştirme Özelliği Kullanıma Sunuldu için yorumlar kapalı
  • 85 kez görüntülendi.
Adsense Yazıtipi Değiştirme Özelliği Kullanıma Sunuldu

Neredeyse her blog sitesinde görmeye alıştığımız ve yazıtipine bilindik olduğumuz Google reklamları artık 2 değişik yazıtipiyle daha kullanılabilecek. Gönül isterdi ki, çok daha fazla yazıtipi alternatifi olsun fakat bu da ilk adım olarak umut vaadedici gözüküyor. Artık adsense reklamlarını standart Verdana yazıtipi yanında Times New Roman ve Arial yazıtipleriyle de kullanabileceğiz. Bunun için adsense hakimiyet […]

adsenseyazitipi

Neredeyse her blog sitesinde görmeye alıştığımız ve yazıtipine bilindik olduğumuz Google reklamları artık 2 değişik yazıtipiyle daha kullanılabilecek. Gönül isterdi ki, çok daha fazla yazıtipi alternatifi olsun fakat bu da ilk adım olarak umut vaadedici gözüküyor. Artık adsense reklamlarını standart Verdana yazıtipi yanında Times New Roman ve Arial yazıtipleriyle de kullanabileceğiz. Bunun için adsense hakimiyet oturumunuza girip; “AdSense Montajı? > Reklamları İdareyin” iletişimlerini takip ederek yeni ilave edilmiş olan adsense yazıtipi alternatiflerini kullanabilirsiniz.

Burada mevzuyla alakalı verilen minik bir anekdot ise şu biçimde: “Özel yazı tipiniz, ağırlıklı olarak Latin kişiliklerin kullanıldığı dillerdeki sayfalarda görünen reklam ünitelerinde gösterilecektir. Ağırlıklı olarak Arapça, Japonca, Korece, Çince, Rusça ve öbür bazı dillerde yazılmış sayfalardaki reklamlar, özel yazı tiplerinde gösterilmez.” başka bir deyişle latin şahsiyetlerinin kullanılmadığı Japonca gibi dillerde bu farklılık natürel olarak görüntülenmeyecek.

Bu yenilik hakkındaki genel düşüncem ise, pek yararlı bir farklılık olmadığı doğrultusunda. Bence tıklama rakamlarının çoğalması için göze daha güzel gelen yapıların kullanılması gerekiyor. Yazıtipi gerçekten pozitif bir farklılık fakat bu kadar az alternatifle değil.

Şu haliyle adsense çok fazla olmasa da zaman zaman itici bir görünüm oluşturabiliyor. Hele ki her tarafı reklamla dolmuş olan sitelerde bu iyice sabredilmez bir görüntü lekeliliği oluşturuyor ve çoğu kullanıcı gereksinimi olan içeriği reklamlar arasından seçip güçlükle okuduktan sonra siteyi hışımla terk ediyor. Gerçeğinde bu vaziyet internette dolaşmaya aşina şahıslar için pek rahatsız edici olmasa da, yeni başlayanlar için ciddi bir karmaşa kaynağı olabiliyor. Öyle ki, yanlışlıkla reklamlara tıklayanlardanbelki site emeli de budur tutun da aradığı şeyi reklamlar suratından göremeyip sayfayı kapatanlara kadar bir hayli canlı örneğine de tanık oldum. Bizim için çok kolay olan şeyler, işi öğrenmeyenler için gerçekten güç olabiliyor. Bu vaziyette biz webmaster’lara düşen misyonun insanlara içeriği daha kolay sunmak olması gerektiğini düşünüyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ