Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Adobe Photoshop Express Beta

  • 11 Kasım 2021
  • Adobe Photoshop Express Beta için yorumlar kapalı
  • 100 kez görüntülendi.
Adobe Photoshop Express Beta

Adobe işletmesinin en ünlü programlarından biri olan Photoshop un web versiyonuyla karşı karşıyayız. Bu site sayesinde resimlerimizi internet üzerinden kolay ve süratli bir biçimde tertip etmeler yapıp hoşlandıklarımızla paylaşabileceğiz. Yapılan sitenin çok gelişmiş olduğu söylenemez. Zati beta evresinde olan bir hizmet. İlerleyen günlerde daha gelişmiş özellikleriyle bizlere hizmet vereceğinden hiç kuşkumuz yok. https://www.photoshop.com/express/landing.html bu adresten programın […]

logo.jpgAdobe işletmesinin en ünlü programlarından biri olan Photoshop un web versiyonuyla karşı karşıyayız. Bu site sayesinde resimlerimizi internet üzerinden kolay ve süratli bir biçimde tertip etmeler yapıp hoşlandıklarımızla paylaşabileceğiz. Yapılan sitenin çok gelişmiş olduğu söylenemez. Zati beta evresinde olan bir hizmet. İlerleyen günlerde daha gelişmiş özellikleriyle bizlere hizmet vereceğinden hiç kuşkumuz yok.

main.jpg

https://www.photoshop.com/express/landing.html bu adresten programın sitesine girip, test drive kısmına girince üstte fotoğraftaki bir alan karşınıza çıkıyor. Bu kısım sınama emelli yapılmış bir alan. İsterseniz abone olup kendi hesabınızla sisteme girip yapıp uygulamayı kullanabilrisiniz. Bu yazıyı hazırlarken test kullanıcısını kullandım. Üstte görülen ekranda ister yeni resim yükleyebilir yada var olan resimler dan istediğinizi seçerek tertip etme yapabilirsiniz. My Photos a tıkladıktan sonra oradaki resimlerden bir tanesini seçip programı araştıralım…

my_photos.jpg
Karşımıza resimlerimizin olduğu sayfa gelmekte. Bu alan bana azıcık Adobe Bridge uygulamasını andırdırdı. Orada da buna eş bir yapı var. Arayüzde kullanılan renkler de aynı zati. Resimlerden istediğinizi seçip tertip etme yapabiliyorsunuz. Ayrıca dosya adlarının altıdaki yıldızlarla sevdiğiniz resimlere derece verip, alkış sıranıza göre de listeletebiliyorsunuz. Bunun dışında resmi email olarak yollayabiliyorsunuz. Test kullanıcısında bu özelliği iptal etmişler.

prepare.jpg

edit_window.jpg

Ben yukardaki koltuk resmini seçtim ve tertip etme alanına girdim. Sol tarafta resim üzerinde yapabileceğiniz harekâtlar listelenmiş. Photoshop kullananların yada resim tertip etmesi ile uğraşanların bilindik olduğu bir tertip etme listesi. En Temel olan işlevler ilave edilmiş. Crop kesmek, Exposure parlaklık, Auto Contrast vb. Bunun dışında alttaki Efects başlığında da resme çekitli efektler verebiliyorsunuz. Bu alan uygulamanın daha ilerleyen versiyonlarını çoğalacaktır ve Photoshop kadar olmasa da bir hayli özellik ilave edeceklerdir.

crop.jpg

Crop harekâtı daha çok Adobe Lightroom adlı programdaki gibi yapılmış. İstediğiniz biçimde ve istikamette kesme işelemi yapabiliyorsunuz.

Auto Contrsat :

auto_contrast.jpg

Exposure:

exposure.jpg

Sharpen:

sharpen.jpg

White Balance:

saturation.jpg

Pop Color:

pop_color.jpg

Distort:

distort.jpg

Black & White:

black_white.jpg

Yukardaki ekran görüntülerinden resmimizin nasıl apayrı bir hale geldiğini görüyorsunuz. İstediğiniz özelliği seçtiğinizde üstte o özellikle alakalı hakimiyet kısmı gözüküyor. Oradan istediğiniz ayarı yapıp sağdaki onay koliciğine bastığımızda yaptığımız farklılıklar seçilmiş oluyor. İsterseniz pencerenin altında görülen view orjinal tuşuna tıklayıp resmin ilk halini görebilir yada reset all ile yaptığınız farklılıkları iptal edebilirsiniz. Save tuşuna basmadığınız sürece yaptığınız farklılıklar resme kayıt kayıt olmamakta. Onun için içiniz rahat olabilir.

Bu tertip etme özelliğinin yanı gizeme kendinize ait resim galerileri oluşturabilir, slide show hazırlayabilir yada başkalarıyla bu albümleri paylaşabilirsiniz.

Kendi galerimiz:

my_gallery.jpg

Değişik kullanıcıların galerileri:

albums.jpg

SlideShow ekranı:

slideshow.jpg

Adobe Photshop Express hoş bir uygulama olarak görülüyor. Tabiki büyümesi gerekli ve büyüyecektir. Programın şu anki haliyle sevdim diyebilirim. Önümüzdeki senelerde bilgisayarımıza photoshop yüklemek güçün kalmayacağımızın bir işareti olarak idrak etmekte mahzur görmüyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ